Grała pierwsza liga piłkarzy ręcznych. Derby dla KSZO, wygrana SMS ZPRP I Kielce. 4-5.03.2023. Sprawdź wyniki

W weekend gra pierwsza liga piłkarzy ręcznych.
W weekend gra pierwsza liga piłkarzy ręcznych. Sandra Krakowiak
W weekend 4-5.03.2023 grała pierwsza liga piłkarzy ręcznych. W Ostrowcu Świętokrzyskim w derbach województwa KSZO wysoko pokonał Wisłę Sandomierz. KSSP Końskie wyraźnie uległo na wyjeździe Unimetalowi Recycling MTS Chrzanów, punkty z Zawadzkiego przywiozła SMS ZPRP I Kielce, druga drużyna SMS pauzowała.

Grałą pierwsza liga szczypiornistów. Derby dla KSZO. Sprawdź wyniki

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - KSSPR Końskie 30:20 (13:12)
KSSPR: Markowski, Baran, Witkowski - Janus 2, Woś 4, W. Sękowski, Kozłecki, Ł. Sękowski 4, Kordos 2, Ciszek, Włodarski 2, Rożnowski 1, P. Matyjasik 5 (2), Słonicki.

Konecczanie całkiem dobre zagrali w pierwszej połowie, w której nie byli na prowadzeniu tylko w pierwszych i ostatnich minutach. W 10 minucie prowadzili 6:3. Dużo gorzej było po zmianie stron, kiedy koneckim szczypiornistom zabrakło skuteczności. Chrzanowianie zdobyli pierwsze pięć bramek drugiej połowy i w 37 minucie wygrywali 18:12, z w 45 - 23:14.

KSZO Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 42:29 (19:13)
KSZO:Piątkowski - Bysiak 2 (1), Kogutowicz, Granat 4, Dąbrowski 4 (1), Konwicki 7, Majchrzak 6 (1), Zadrożny 2, Chudzik 1, Skuciński 4, Chmielewski 5, Wojkowski 5, Jagiełło 2.
Wisła: Skowron, Ciepliński - Szklarski 1, Pawelczyk 7, Grządkowski 1, Białkowski 1, A. Malinowski 8 (1), Sapielak 2, Stypa 2, Werstler 3, Moga 1 (1), Radwański 3.

Zdecydowana wygrana ostrowczan w derbach województwa. Wisła nie dawała gospodarzom odskoczyć przez około kwadrans (16 minuta 9:8), ale potem KSZO dominował zdecydowanie, zdobywając bramki zarówno z ataku pozycyjnego, jak i z kontrataków. Sandomierzanie, mający niewielu rezerwowych, w końcówkach obu połów opadali z sił i wtedy przewaga gospodarzy rosła najszybciej.

ASPR Zawadzkie - SMS ZPRP I Kielce 35:38 (19:17).
SMS: Wysocki, Pieńkowski - Wleklak 6, Rybarczyk 4, Wrona 2, Wasiak 11 (5), Welcz 2, Wierzbicki 8, Sarnowski 3, Jurasik, T. Bojarczuk 1, Korus 1, Wiśniewski.
Zacięte i ciekawe spotkanie. Początek z przewagą kielczan (11 min. 4:6), potem lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy w 36 minucie prowadzili już 15:12. Ale SMS wystarczyła chwila gry po przerwie, aby doprowadzić do remisu 19:19, a w 37 minucie wygrywać już 24:20. To nie był koniec emocji w tym meczu, bo Zawadzkie kilka razy zbliżało się na różnicę jednego gola, a dwa razy doprowadzało do remisu - w 46 minucie było 28:28, a w 57 - 35:35. Ale w końcówce gole zdobywali już tylko goście.

Luxiona AZS UMCS Lublin - AZS AGH Kraków 25:33 (13:13).
Orzeł Przeworsk - Viret CMC Zawiercie 32:33 po karnych (30:30, 17:16).