Grand Prix 2020: Organizatorzy podali nazwiska posiadaczy dzikiej karty oraz rezerwowych. Wśród nich Woffinden. Drabik pominięty

Dawid Foltyniewicz
Paweł Relikowski
Organizatorzy Grand Prix stałe dzikie karty pozwalające na udział w przyszłorocznym cyklu przyznali Taiowi Woffindenowi, Gregowi Hancockowi, Artiomowi Łagucie i Antonio Lindbäckowi.

Nominację dla Taia Woffindena trudno uznać za zaskoczenie. Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław na początku czerwca po tym, jak w ligowym meczu w Lublinie wjechał w niego Grigorij Łaguta, stracił panowanie nad motocyklem i w wyniku upadku złamał jeden z kręgów oraz łopatkę. Trzykrotny indywidualny mistrz globu opuścił w tym roku dwa turnieje Grand Prix, a w pozostałych nie błyszczał tak jak w poprzednich latach. Ostatecznie zajął 13. miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu. – Tai nie tylko na torze pokazywał w ostatnich latach, że jest urodzonym czempionem. Cechuje go fakt, że potrafi radzić sobie z presją nawet w bardzo trudnych momentach. To ambasador i wielką postać wrocławskiego i światowego żużla – komplementował swojego podopiecznego w rozmowie z nami Dariusz Śledź, trener wrocławskiego zespołu.

Greg Hancock na początku sezonu 2019 ogłosił, że zawiesza karierę z powodu ciężkiej choroby swojej żony Jennie. 49-latek podkreśla, że jej zdrowie jest dla niego priorytetem. Ostatnio zaznaczył, że jeśli leczenie przebiegnie pomyślnie, nie wyklucza powrotu na tor.

Artiom Łaguta na koniec tegorocznych zmagań o indywidualne mistrzostwo świata uplasował się na 11. lokacie. Rosjanin, złoty medalista Speedway of Nations 2018 i 2019, do ostatnich biegów walczył jednak o znalezienie się w czołowej ósemce cyklu. Bezpośrednio przed nim znaleźli się Matej Žagar oraz Niels Kristian Iversen, którzy już wcześniej, podczas Grand Prix Challenge 2019, zapewnili sobie miano stałych uczestników na przyszły rok.

Najwięcej dyskusji na kibicowskich forach wzbudziła dzika karta dla Antonio Lindbäcka (12. miejsce w klasyfikacji końcowej Grand Prix 2019). Największym atutem 34-latka według przedstawicieli firmy BSI była zapewne jego narodowość. Do tej pory oficjalnie podano terminy trzech rund w 2020 roku (30.05 – Teterow, Niemcy, 13.06 – Praga, Czechy, 18.07 – Cardiff, Wielka Brytania). Dwa turnieje odbędą się jednak najprawdopodobniej w Szwecji: w Hallstaviku i Målilli.

Uczestnicy Grand Prix 2020:
1. Bartosz Zmarzlik, 2. Leon Madsen (Dania), 3. Emil Sajfutdinow (Rosja), 4. Fredrik Lindgren (Szwecja), 5. Martin Vaculik (Słowacja), 6. Maciej Janowski, 7. Jason Doyle (Australia), 8. Patryk Dudek, 9. Matej Žagar (Słowenia), 10. Niels Kristian Iversen (Dania), 11. Max Fricke (Australia), 12. Tai Woffinden (Wielka Brytania), 13. Greg Hancock (Stany Zjednoczone), 14. Artiom Łaguta (Rosja), 15. Antonio Lindbäck (Szwecja).
1-8: czołowa ósemka klasyfikacji końcowej Grand Prix 2019, 9-11: czołowa trójka Grand Prix Challenge 2019, 12-15: stałe dzikie karty.
Rezerwowi: 1. Martin Smolinski (Niemcy), 2. Mikkel Michelsen (Dania), 3. Bartosz Smektała, 4. Anders Thomsen (Dania), 5. Pontus Aspgren (Szwecja), 6. Dimitri Berge (Francja).

Sześć medali zdobyli polscy sportowcy na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Katarze. To dało nam jedenaste miejsce w klasyfikacji medalowej. Poznajcie bohaterów, którzy stanęli na podium w Dausze!WAŻNE - DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK

To oni zdobyli medale dla Polski. Dziękujemy! Medale Polski ...

od 12 lat
Wideo

Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24