"Grande Szczęsny!" Polski bramkarz znów uratował Juventus

DW
EASTNEWS
Liga włoska. Wojciech Szczęsny popisał się fenomenalną interwencją w 3. minucie spotkania Sassuolo - Juventus i uchronił swoją drużynę przed stratą gola. Sytuacja była dość kontrowersyjna - wiele osób doszukało się w interwencji bramkarza przewinienia i rzutu karnego dla gospodarzy. Arbiter podjął decyzję o kontynuowaniu gry, więc śmiało można stwierdzić, że Szczęsny znów uratował Juventus.

Wojciech Szczęsny znów uratował Juventus

Juventus pewnie wygrał na wyjeździe z Sassuolo 3:0, ale nie wiadomo, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby nie interwencja Wojciecha Szczęsnego w 3. minucie spotkania. Polak zdecydowanie ruszył na napastnika w sytuacji sam na sam. Gdy ten wykonywał zwód, bramkarz rzucił mu się pod nogi i ręką wybił piłkę. Według kibiców zgromadzonych na stadionie był to konkretny powód, aby podyktować rzut karny. Nawet komentatorzy stacji Eleven byli przekonani, iż arbiter wskaże na "wapno".

Szczęsnego uratował VAR. Po analizie wideo sędzia nie dopatrzył się przewinienia, a polski bramkarz mógł odetchnąć z ulgą i dodać na swoje konto kolejną świetną interwencję.

Czy Wojciech Szczęsny faulował w tej sytuacji?

LIGA WŁOSKA w GOL24

Materiał oryginalny: "Grande Szczęsny!" Polski bramkarz znów uratował Juventus - Gol24