Grupa Kolarska Four Bike z Siedlisk koło Tuchowa jest klubem...

Grupa Kolarska Four Bike z Siedlisk koło Tuchowa jest klubem coraz bardziej liczącym sie w Polsce

Piotr Pietras

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

MUKS Grupa Kolarska Four Bike z Siedlisk koło Tuchowa istnieje dopiero dwa lata, ale ma już na swoim koncie sporo sukcesów

MUKS Grupa Kolarska Four Bike z Siedlisk koło Tuchowa istnieje dopiero dwa lata, ale ma już na swoim koncie sporo sukcesów ©Archiwum klubowe

MUKS Grupa Kolarska Four Bike z Siedlisk koło Tuchowa powstała dwa lata temu, a jej zawodnicy już odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
MUKS Grupa Kolarska Four Bike z Siedlisk koło Tuchowa istnieje dopiero dwa lata, ale ma już na swoim koncie sporo sukcesów

MUKS Grupa Kolarska Four Bike z Siedlisk koło Tuchowa istnieje dopiero dwa lata, ale ma już na swoim koncie sporo sukcesów ©Archiwum klubowe

Klub z Siedlisk zawiązany został z inicjatywy obecnego prezesa Tomasza Hudyki.

- Po sukcesach mojego syna Wiktora, kolarstwo górskie w naszej gminie zaczęło być coraz bardziej popularne - podkreśla Hudyka. - Po rozmowie z osobami przychylnymi kolarstwu podjąłem decyzję o założeniu klubu. Dzisiaj jesteśmy klubem liczącym się w Polsce, nasi zawodnicy zajmują wysokie miejsca na zawodach z czego się bardzo cieszymy - dodaje.

Drużyna kolarska w swoich szeregach skupia młodych zawodników, których pasją jest kolarstwo górskie. Zarząd klubu, który tworzą Tomasz Hudyka oraz Ewa Dydyk i Katarzyna Dydyk wspiera zespół, mocno angażując się w jego rozwój.

- Najmłodsi kolarze w naszej drużynie mają pięć (Miłosz Piech) oraz sześć lat (Antek i Ola Dydyk). Z kolei najstarszym zawodnikiem jest 22-letni student Jakub Solarz, reprezentant Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata MTB XCO 2018. Młodzież trenuje pod okiem trenera Wiktora Hudyki, który ukończył kurs instruktora organizowany przez PZKol i Wyższą Szkołę Sportu i Turystyki Warszawie. Zawodnicy co roku biorą udział w imprezach krajowych i międzynarodowych - wylicza prezes klubu Hudyka.

Jednym z największych sukcesów klubu z Siedlisk jest zdobycie 6. miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski w 2017 roku oraz 5. miejsca w klubowej klasyfikacji generalnej Pucharu Szlaku Solnego 2018.

Z kolei jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w drużynie jest Gabriela Hudyka, która kolarstwo trenuje od blisko czterech lat. Zawodniczka ma już na swoim koncie wiele sukcesów. M.in. w ubiegłym roku startując w kategorii juniorek zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski MTB w maratonie i brązowy medal Mistrzostw Polski w cross country. Podczas siedmiu wyścigów o Puchar Polski zawsze stawała na podium i w efekcie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w sezonie 2018. Hudyka reprezentowała także Polskę na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy w Austrii.

Przykład Gabrieli Hudyki, jest najlepszym dowodem na to, że ciężka praca, dyscyplina oraz zdeterminowanie w dążeniu do celu w połączeniu z pasją, dają radość i satysfakcję z osiągniętych sukcesów. Zawodniczkę z Siedlisk oraz innych kolarzy z grupy Four Bike można spotkać w czasie treningów na leśnych drogach i ścieżkach w pasmach Brzanki i Liwocza. Zawodnicy przemierzają wtedy szlaki przez Nosalową, Polanę Morgi, Brzankę, Ostry Kamień i Liwocz.

W tym sezonie kolarze z Siedlisk mają wystąpić w mistrzostwach Polski MTB XCO w Mrągowie oraz w zawodach o Puchar Polski (7 wyścigów), Pucharze Szlaku Solnego (6), Lidze Małopolskiej (4) oraz Pucharze Tarnowa (3).

Jeden z wyścigów o Puchar Szlaku Solnego (23 czerwca) zorganizuje klub z Siedlisk. Podczas zawodów kolarze już po raz VI walczyć będą o Puchar Burmistrza Gminy Tuchów.

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku