Hat-trick Jakuba Świerczoka. Łudogorec mistrzem Bułgarii ósmy raz z rzędu

krk
East News
Łudogorec Razgrad po raz ósmy z rzędu został mistrzem Bułgarii. W spotkaniu ostatniej kolejki błysnął Jakub Świerczok, który trzy razy wpisał się na listę strzelców.

Hat-trick Świerczoka. Łudogorec mistrzem Bułgarii

Rywalizacja o mistrzostwo Bułgarii trwała do ostatniej kolejki. Do pojedynku z Czerno More Łudogorec przystępował z przewagą punktu nad wiceliderem CSKA Sofia.

Od pierwszej minuty zagrali Jacek Góralski i Jakub Świerczok. Zespół z Razgradu objął szybkie prowadzenie, ale w 23. minucie wyrównał Jorginho. 10 minut później swój popis rozpoczął Świerczok. Reprezentant Polski do bramki rywali trafił w 33. minucie. Po przerwie dołożył jeszcze dwa trafienia. Spotkanie zakończyło się wygraną Łudogorca 4:1, która dała klubowi z Razgradu ósmy z rzędu tytuł.

Świerczok w całym sezonie rozegrał 25 spotkań, w których zdobył 11 bramek. Sześć z nich zanotował w rundzie finałowej. Góralski wystąpił w 26 meczach.

Łudogorec mistrzowski tytuł zdobywa nieprzerwanie od 2012 roku. Punkt za drużyną Polaków uplasowało się CSKA Sofia, a trzecią lokatę zajął inny klub ze stolicy - Lewski.