Hebar Pazardżik - Aluron CMC Warta Zawiercie WYNIK Zawiercianie górą w drugim meczu w Lidze Mistrzów

Tomasz Kuczyński
16.11.2022 r. Liga Mistrzów: Hebar Pazardżik - Aluron CMC Warta Zawiercie
16.11.2022 r. Liga Mistrzów: Hebar Pazardżik - Aluron CMC Warta Zawiercie Twitter.com/Aluron CMC Warta Zawiecie
W środę 16.11.2022 r. w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała w Bułgarii z Hebar Pazardżik 3:1. Po historycznej wygranej w roli gospodarza w LM, tym razem "Jurajscy Rycerze" pierwszy raz wygrali na wyjeździe w tych elitarnych rozgrywkach.

Po zajęciu historycznego 3. miejsce w PlusLidze Aluron CMC Warta Zawiercie dostała się do Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz w tym elitarnym gronie rozegrała 10 listopada w Dąbrowie Górniczej i pokonała Halkbank Ankara 3:1. Drugie spotkanie „Jurajskich Rycerzy” w grupie B odbyło się w Bułgarii.

Aluron Warta już grała z Hebarem

Zawiercianie już rywalizowali z Hebarem w sezonie 2019/2020 w 1/16 finału Pucharu Challenge i dwukrotnie wygrali 3:0 i 3:2.

- Od 2019 roku ten zespół mocno się zmienił. Wydaje się, że jest silniejszy. Przynajmniej na papierze. Przygotujemy się do tego spotkania jak zawsze, a wszystko rozstrzygnie się na boisku - mówił Marcin Waliński, zawodnik Warty, który brał udział w tamtych meczach.

Bułgarski zespół w pierwszym meczu Ligi Mistrzów przegrał na wyjeździe z Berlin Recycling Volleys 2:3. Po pierwszej kolejce Warta była liderem grupy.

Zawiercianie świetnie zaczęli, ale... potem stracili drugiego seta

W pierwszym secie goście z Zawiercia wypracowali wydawałoby się bezpieczną przewagę (14:7, 16:9), ale przewaga stopniała tylko do 1 punktu - 18:17! Gospodarze uwierzyli w swoją szansę i Warta znalazła się w opałach. Na szczęście końcówka należała do ekipy trenera Michała Winiarskiego, która zakończyła partię skutecznym blokiem. W drugiej partii bułgarski zespół od stanu 7:7 odskoczył na 11:7, potem 15:10. „Jurajscy Rycerze” doszli na 19:17, ale Hebar znów odskoczył na 4 punkty - 21:17. Warcie ponownie udało się zbliżyć (21:19), jednak partię wygrali gospodarze - 25:21.

Czwarta partia na przewagi

Trzeci set układał się po myśli „Jurajskich Rycerzy”, którzy prowadzili 15:10 i 18:12. Trochę nerwowo zrobiło się, kiedy przewaga nieco zmalała - 18:14. Goście się sprężyli i po asie Bartosza Kwolka było 22:15, a set skończył się wynikiem 25:18 po ataku z krótkiej Michała Szałachy. W czwartym secie goście gonili - od 15:11 do 16:16, od 19:16 do 21:21. Hebar miał setbola (24:23).Od 24:24 grano na przewagi. Kiedy Aluron miał meczbola (24:25) Uros Kovacević zaatakował w aut. W ostatniej akcji zadziałał zawierciański blok, a Kovacević został MVP meczu.

W następnym meczu w Ligi Mistrzów 30 listopada Aluron CMC Warta zagra z Berlin Recycling (Dąbrowa Górnicza, godz. 18).