Hit IV ligi piłkarskiej dla Kluczevii Stargard. Lider zgubił przewagę [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
Kluczevia Stargard - Flota Świnoujście 2-1.
Kluczevia Stargard - Flota Świnoujście 2-1. Tadeusz Surma
Flota Świnoujście doznała drugiej porażki w sezonie, ale to oznacza, że jej przewaga nad wiceliderem ze Stargardu zmalała do dwóch punktów. Jednym słowem jeszcze będzie ciekawie.

Za Kluczevią świetny tydzień. W środę odniosła ważne zwycięstwo w Koszalinie nad Gwardią. Mecz układał się na remis, ale w 90. minucie stargardzianie zaatakowali i cieszyli się z trzech punktów. Dzięki temu zmniejszyli stratę do Floty do pięciu punktów.

W sobotę Kluczevia podejmowała właśnie Flotę. Świnoujścianie świetnie prezentowali się jesienią, a wiosną punktują, ale bez zachwytów. W hicie też nie pokazali nic szczególnego, choć objęli prowadzenie po golu Damiana Staniszewskiego. Gospodarze zmuszeni do ataków poradzili sobie. Wyrównali po kwadransie (Jewgienij Sawastsynał – przepiękny strzał z 30 m), a kwadrans po przerwie na prowadzenie wyprowadził ich Kacper Dudek (goście twierdzili, że zawodnik pomógł sobie ręką).

Flota próbowała wyrównać, miała swoje okazje, ale wynik się nie zmienił i jej przewaga w tabeli to już tylko 2 punkty.

Inne wyniki 23. kolejki: Błękitni II Stargard – Chemik Police 4:3, Biali Sądów – Olimp Gościno 4:1, Gwardia Koszalin – Wieża Postomino 2:0, Rasel Dygowo – Dąb Dębno 1:0, Iskierka Szczecin – Orzeł Wałcz 2:1, MKP Szczecinek – Bałtyk Koszalin 0:3, Mechanik Bobolice – Gavia Choszczno 1:2, Hutnik Szczecin – Wybrzeże Rewal 0:2.