Rafał Musioł
ARC
Od czterech lat hokejowy Puchar Polski pada łupem albo Cracovii albo GKS-u Tychy. Tak jest i tym razem. Oba zespoły zagwarantowały sobie miejsce w czwartkowym finale Pucharu Polski.

Ostatnim zespołem, który triumfował w PP przed wspomnianą serią był JKH GKS. W krakowskim turnieju ekipa z Jastrzębia miała nadzieję na powtórkę historycznego dla klubu wyczynu z 2012 roku, jednak musiała spełnić dwa warunki - pierwszym z nich było półfinałowe zwycięstwo nad tyszanami. I ekipa Roberta Kalabera szybko wykonała dwa kroki w kierunku celu: po jedenastu minutach starcia prowadziła 2:0! Najpierw Richard Bordowski trafił do siatki strzałem z okolic bulika, a potem Martin Vozdecky zwiódł obrońców i posłał krążek pod poprzeczkę.

Wicemistrzowie Polski i liderzy tabeli ligowej znaleźli się więc w nie lada opałach, w dodatku mocno frustrujących, bo to oni prowadzili grę, natomiast jastrzębianie popisywali się zabójczą skutecznością.

Sytuacja zaczęła się odwracać dokładnie w połowie meczu, gdy tyszanie w końcu doczekali się gola po błędzie Tomasa Fucika, który strzał z dystansu odbił pod kij Jakuba Witeckiego. Ten sam i to w takich samych okolicznościach zawodnik doprowadził w trzeciej tercji do remisu.

Gra zaczęła się od nowa i zakończyła dopiero w rzutach karnych, chociaż tuż przed końcem dogrywki kapitalną okazję miał Leszek Laszkiewicz. W próbach jeden na jeden do siatki trafili tylko Michael Cichu i Jarosław Rzeszutko, co oznaczało awans tyszan.

Ich rywala wyłonił drugi półfinał pomiędzy Cracovią, a Tauronem KH GKS Katowice. Tu również prowadzenie objął niżej notowany zespół, ale gospodarze turnieju z nawiązką odrobili straty. Katowiczanie zagrali w efektownych strojach, stylizowanych na mundury górnicze.

Półfinały Pucharu Polski:
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:2 po karnych (0:2, 1:0, 1:0, karne 2:0)
Gole: Jakub Witecki 2 (29, 48) - Richard Bordowski (2), Martin Vozdecky (12); karne Michael Cichy i Jarosław Rzeszutko.

Comarch Cracovia - Tauron KH GKSKatowice 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
Bramki
Tomas Sykora 2 (3, 30), Lukas Zib 2 (19, 20), Filip Drzewiecki (53), Damian Kapica (54) - Marek Strzyżowski (1), Dawid Majoch (18) ;

Materiał oryginalny: Hokeiści GKS Tychy pokonali JKH GKS Jastrzębie i zagrają w finale Pucharu Polski z Cracovią - Dziennik Zachodni