Hokeiści Grunwaldu wygrali mecz na szczycie

MAC
Grunwald Poznań w niebieskich strojach
Grunwald Poznań w niebieskich strojach WKS Grunwald
Mistrz Polski w hokeju na trawie mężczyzn Grunwald Poznań w meczu na szczycie I ligi pokonał w sobotę w Toruniu Pomorzanina 4:1 i już samodzielnie prowadzi w tabeli, pozostając jedyną drużyną, która w obecnym sezonie nie straciła jeszcze punktu, wygrywając wszystkie sześć spotkań.

Mecz czołowych zespołów naszego kraju nie zawiódł oczekiwań, był zacięty i znacznie bardziej wyrównany niż można się było spodziewać, bo chociaż spotkanie rozegrano w Toruniu, zdecydowanym faworytem konfrontacji był Grunwald. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 46. minuty, kiedy prowadzenie dla mistrzów Polski, będących formalnie gospodarzem spotkania, uzyskał Szymon Hutek. Torunianie nie zamierzali jednak rezygnować ze sprawienia niespodzianki i pięć minut później Karol Szyplik doprowadził do wyrównania. Dopiero w końcówce obrońcy tytułu udokumentowali swą wyższość, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Waldemar Rataj (53, 66) oraz Mateusz Hulbój (68).

W niedzielę hokeiści Grunwaldu, podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego, po raz kolejny potwierdzili swoją dominacje na krajowym podwórku, w derbach Poznania gromiąc AZS Politechnika Poznańska aż 14:0. To jak dotąd najwyższy rezultat w obecnym sezonie. Tym razem bramki dla mistrzów Polski strzelili: Szymon Hutek – 4, Artur Mikuła i Tomasz Dutkiewicz po 2 oraz Waldemar Rataj, Robert Grzeszczak, Mateusz Poltaszewski, Adrian Krokosz i Tomasz Marcinkowski po 1.

Wicelider z Torunia bardzo szybko otrząsnął się po sobotniej porażce z Grunwaldem, w niedzielę w dwucyfrowym stosunku 10:0 zwyciężając beniaminka z Rogowa.

W derbach Gniezna zdecydowanie lepszy okazał się UKH Start, który występując formalnie jako zespół gości, nie dał szans Stelli wygrywając aż 9:2. Hokeiści Startu losy spotkania rozstrzygnęli w pierwszej połowie, w której strzelili rywalom sześć bramek. Stella jako jedyny zespół z zerowym dorobkiem punktowym nadal zamyka tabelę.

W dwóch pozostałych meczach rozegranych w Poznaniu Warta tylko do przerwy nawiązywała walkę z LKS Gąsawa po pierwszej połowie remisując 1:1. Po zmianie stron zdecydowanie lepsi byli jednak przyjezdni, którzy ostatecznie zwyciężyli 6:2. Z kolei wicemistrz Polski AZS AWF Poznań wygrał z Polonią Środa Wielkopolska 4:0, wszystkie bramki strzelając w drugiej połowie.Akademicy po tym zwycięstwie awansowali na trzecią pozycję.

Materiał oryginalny: Hokeiści Grunwaldu wygrali mecz na szczycie - Głos Wielkopolski