Hokeiści MH Automatyki Gdańsk długo stawiali opór liderowi

ŁŻ
Piotrhukalo
Hokeiści MH Automatyki przegrali na wyjeździe z Tauronem KH GKS-em Katowice 0:2. Gdańszczan pochwalić należy jednak za ambitną postawę na tafli.

Gdańszczanie jechali na Śląsk w zasadzie skazani na pożarcie. W tym sezonie ekipa z Katowic przegrywa niezwykle rzadko. W starciu z MH Automatyką faworyt mógł być zatem tylko jeden.

Hokeiści z Gdańska długo potrafili umiejętnie się bronić. Ich defensywa posypała się dopiero w drugiej tercji. W 31. minucie grę w przewadze wykorzystał Jesse Rohtla. Jeszcze w tym fragmencie gry gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale w bramce gości świetnie spisywał się Tomasz Witkowski.

W trzeciej odsłonie z kolei katowiczanie zadali rywalowi decydujący cios. W 48. minucie Maciej Urbanowicz dobił strzał Damiana Tomasika i w zasadzie "załatwił" sprawę wyniku w niedzielnej batalii.

W kolejnym spotkaniu gdańszczanie zmierzą się przed własną publicznością z zespołem TatrySki Podhale Nowy Targ (12 października, godz. 18.30).

Tauron KH GKS Katowice - MH Automatyka Gdańsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 Jesse Rohtla (30)
2:0 Maciej Urbanowicz (48)

Tauron KH GKS: Lindskoug; Heikkinen, Wanacki - Wronka, Rohtla, Łopuski; Cakajik, Devecka - Laakonen, Pasiut, Malasiński; Tomasik, Krawczyk - Fraszko, Urbanowicz, Krężołek; Skokan, Wysocki - Mac. Rybak, Sawicki, Mich. Rybak

MH Automatyka: Witkowski; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tieslukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Nowak - Rompkowski, Smal, Szczerbakow.