Hokej na trawie. UKS Orient II Łozina wicemistrzem Polski juniorek!

Jakub Guder
Jakub Guder
Drużyna juniorek UKS-u Orient II Łozina została wicemistrzem Polski juniorek. W decydującym meczu przegrała po karnych z LKS-em Gąsawa 2:4. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Finałowe spotkanie rozgrywane na stadionie „Oławka” we Wrocławiu, było bardzo zaciętym pojedynkiem. Spotkanie toczyło się w dużym upale, co dla nastolatek – które musiały udźwignąć jeszcze ciężar spotkania – nie było łatwym wyzwaniem. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale bramek nie było. Bardzo udana dla Łoziny była trzecia kwarta. Po znakomitej akcji całego zespołu i kapitalnym strzale Natalii Dejneki, Dolnoślązaczki objęły prowadzenie. Udało się je utrzymać do czwartej kwart. W 49 min LKS Gąsawa doprowadził do wyrównania. Do końca toczyła się bitwa o zwycięstwo, ale wynik meczu nie uległ już zmianie w regulaminowym czasie. O mistrzostwie miały zadecydować karne zagrywki.

Zgodnie z regulaminem do ostatecznego starcia każdy trener desygnował po pięć zawodniczek. Wojnę nerwów wygrała drużyna z Gąsawy wygrywając 4:2. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem – zaciętym i pełnym dramaturgii. I chociaż zabrakło złota, to sympatycy Orientu mogą być dumni z dziewczyn.

UKS Orient II Łozina- LKS Gąsawa 1:1 (0:0); karne zagrywki 2:4
Bramki: Natalia Dejneka 42 - Aleksandra Kranz 49

UKS Orient II: Nowak, Karolak - Broda, Pietrzak, Wypart, Szturyło, Kikut, Rudkiewicz, Dejneka, G. Kucharska, Zmudzińska, Golińczak, A. Kucharska (K), J. Kucharska. Trener: Joanna Mika.

LKS: Janowska - Kranz, Strzyż, Hyla, Strzemkowska, Zielińska, Janicka, Mazana, Strykowska, Konieczna, Koc, Banasik, Balcerzak (K), Kuczma, Jakubowicz, Wendland. Trener: Sławomir Mazany.