Hokej. Tauron/Re-Plast Unii Oświęcim w połowie drogi do półfinału. Po raz drugi w ćwierćfinale pokonał u siebie Energę Toruń

Jerzy Zaborski
Drugi ćwierćfinał hokejowego play-off: Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim - Energa Toruń 4:0. Na zdjęciu: Pawło Padakin zdobywa pierwszego gola dla oświęcimian. Jerzy Zaborski
Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim po raz drugi we własnej hali pokonał Energę Toruń i jest już w połowie drogi do półfinału. Teraz rywalizacja ćwierćfinałowa w tej parze przenosi się na dwa mecze do Torunia. Jeśli tam nie uda się jej zakończyć, a walka trwa do czterech zwycięstw, nastąpi powrót na jeden mecz do Oświęcimia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Gdyby w 27 sekundzie Niki Koskinen zdobył gola, a miał przed sobą tylko Kevina Lindskouga, mecz mógłby się inaczej ułożyć.

Feta oświęcimskich hokeistów z kibicami
Feta oświęcimskich hokeistów z kibicami Jerzy Zaborski

Tymczasem oświęcimianie byli do bólu skuteczni. Po strzale Michaela Cichego, Pawło Padakin zmienił lot krążka i bramkarz torunian był bezradny. Później Padakin przeciągnął bramkarza w prawą stronę, trafiając w „okienko”. Trener gości wziął czas, żeby udzielić wskazówek swoim podopiecznym i pewnie wybić miejscowych z rytmu.

Druga odsłona ponownie rozpoczęła się od trafienia oświęcimian, którzy wykorzystali liczebną przewagę. Po uderzeniu Teddy’ego Da Costy krążek trafił w poprzeczkę, odbił się od pleców toruńskiego bramkarza i wpadł do siatki.

Przed drugą przerwą oświęcimianie mieli jeszcze dwie przewagi. Była zatem szansa zniechęcenia rywali do dalszej walki. Nie udało się jednak zdobyć kolejnych goli.

Łukasz Krzemień ze swoim potomkiem.
Łukasz Krzemień ze swoim potomkiem. Jerzy Zaborski

W trzeciej odsłonie oświęcimianie przesiadywali w tercji obronnej torunian. Zawodzili jednak strzelecko, a w końcówce zaczęli łapać kary, ale czwartego gola zdobyli w...osłabieniu.

- Ważne, że po raz drugi wyszliśmy w tyłach „na zero”. Mamy solidny zespół w ofensywie, więc jak nie stracimy gola, to zawsze coś zdobędziemy. Na pewno dwa szybkie gole na otwarcie pomogły nam kontrolować pojedynek – powiedział Teddy Da Costa, napastnik oświęcimian.

Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Padakin – Cichy – Denyskin 4, 2:0 Padakin – Pangiełow 7, 3:0 Da Costa – Djukov – Ahopelto 24, 4:0 Ahopelto - Laakso 58.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Jakobsons, Pangiełow-Judłaszew; Denyskin, Dziubiński, Padakin – Djukov, Jerofeev; Ahopelto, Cichy, Szczechura – Bezuszka, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Da Costa – M. Noworyta, Paszek; Laakso, Wanat, Sołtys.

KH Energa: Rosen – Augustkalns; Viitanen, Koskinen, Elomaa – Schafer, Szecsi; Szucs, Syty, Korenczuk – Ahonen, Gimiński; Prokurat, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Bormanis, Bajwenko; Zając, Maćkowski, Olszewski.

Sędziowali: Paweł Breske (Jastrzębie), Patryk Kasprzyk (Bydgoszcz). Kary: 14 – 16 minut. Widzów: 1300. Stan play-off: 2-0 dla Unii. Kolejne dwa mecze w Toruniu (26 i 27 lutego).