Hokejowe MŚ w Katowicach: Włosi lepsi od Japończyków

red./materiały prasowe PZHL
Fragment meczu Japonia - Włochy w Spodku
Fragment meczu Japonia - Włochy w Spodku Materiały prasowe PZHL
W pierwszym meczu czwartej serii hokejowych mistrzostw świata dywizji 1A w katowickim Spodku reprezentacja Włoch pokonała Japonię 3:1. Japończycy jako pierwsi trafili do bramki rywali, ale później na lodzie dominowali Włosi, których zwycięstwo nie podlegało dyskusji.

Początek spotkania należał do Japończyków, którzy stworzyli dwie groźne sytuacje, ale na posterunku był Frederic Cloutier. Gdy wydawało się, że Włosi pozbierali się po ospałym początku i przejmują inicjatywę, zespół Grega Thomsona w 9 minucie objął prowadzenie. Gola zdobył Shuhei Kuji, sprawiając sobie urodzinowy prezent. Pięć minut później hokeiści z Półwyspu Apenińskiego wyrównali – bramkę strzelił Simon Kostner, dobijając strzał Luca Frigo. Tuż przed końcem pierwszej odsłony znakomitą sytuację do zdobycia drugiego gola miał Masahito Nishiwaki, ale przegrał pojedynek sam na sam z włoskim golkiperem.

Kłopoty w reprezentacji Polski przed meczem z Austrią

W drugiej tercji inicjatywa należała do Włochów, którzy raz za razem stwarzali niebezpieczeństwo pod bramką Takuto Onody. Swoją przewagę hokeiści włoscy udokumentowali dwoma trafieniami – gola dającego prowadzenie strzelił kapitan zespołu, Anton Bernard, a tuż przed końcem drugiej odsłony na 3:1 podwyższył Joachim Ramoser, pakując krążek niemal do pustej bramki.

Trzecia tercja była bardzo wyrównana, zawodnicy japońscy starali się zmniejszyć straty, ale Włosi kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie. Najbliższy strzelenia gola w tej części meczu był Diego Kostner i to paradoksalnie w momencie, gdy jego drużyna grała w osłabieniu. Przegrał jednak pojedynek oko w oko z Takuto Onodą.
Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrani zostali Kotaro Yamada (Japonia) i Joachim Ramoser (Włochy).

Takuma Kawai (napastnik reprezentacji Japonii):
- Zaczęliśmy dobrze, w pierwszej tercji mieliśmy swoje okazje, jednak to Włosi strzelili nam bramkę, później konsekwentnie wykorzystywali szanse, a my mieliśmy problem ze skutecznością. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tej porażce i skupić się na meczu z Polską, który z pewnością będzie wyjątkowo trudny.

Anton Bernard (kapitan reprezentacji Włoch):
- Wiedzieliśmy, że po wczorajszej porażce musimy wygrać, inaczej będziemy walczyć o utrzymanie. Podeszliśmy do tego spotkania bardzo zmotywowani. Mecz od początku był bardzo wyrównany, Japończycy zaczęli bardzo dobrze, ale kluczowa okazała się druga tercja. Zagraliśmy dobrze pressingiem, co zaowocowało drugą i trzecią bramką. W trzeciej części spotkania staraliśmy się utrzymać prowadzenie i to się udało.

Joachim Ramoser (napastnik reprezentacji Włoch wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny):
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, to zwycięstwo dodało nam pewności siebie po wczorajszej porażce. Z pewnością łatwiej będzie nam przygotować się do spotkania z Koreą. Uważam, że dzisiaj zagraliśmy świetnie przez całe sześćdziesiąt minut, co nie zawsze udawało się w poprzednich meczach. Mimo, że rywale dobrze zaczęli spotkanie, to z każdą kolejną minutą coraz mocniej przeważaliśmy, co przełożyło się na wynik.

Japonia – Włochy 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Bramki:
08:48 – 1:0 Shuhei Kuji (Daisuke Obara – Seiji Takahashi)
13:20 – 1:1 Simon Kostner (Luca Frigo – Armin Hofer)
27:29 – 1:2 Anton Bernard (Markus Gander – Marco Insam)
37:16 – 1:3 Joachim Ramoser (Giulio Scandella – Stefano Marchetti)

Japonia: Takuto Onoda, Hitomi Shun – Ryo Hashiba, Takafumi Yamashita, Masahito Nishiwaki, Go Tanaka (C), Hiroki Ueno – Kotaro Yamada, Yosuke Haga, Seiji Takahashi, Daisuke Obara, Shuhei Kuji – Kazumasa Sasaki, Shinya Yanadori, Hiromichi Terao, Kohei Mitamura, Yushiroh Hirano – Shun Sakata, Kenta Takagi, Takuma Kawai, Yuto Osawa. Trener: Greg Thomson.

Włochy: Frederic Cloutier, Andreas Bernard – Sean McMonagle, Alexander Egger, Giulio Scandella, Joachim Ramoser, Daniel Tudin – Alex Trivellato, Thomas Larkin, Markus Gander, Marco Insam, Anton Bernard (C) - Armin Hofer, Armin Helfer, Luca Frigo, Diego Kostner, Simon Kostner - Michael Angelo Zanatta, Stefano Marchetti, Tommaso Traversa, Jose Antonio Magnabosco Aguirre, Raphael Andergassen. Trener: Stefan Mair.

Kary: 4 min - 4 min. Sędziowie: Stephen Reneau (USA), Marian Rohatsch (Niemcy). Widzów: 700.

Tutaj więcej najnowszych informacji o hokeju

Materiał oryginalny: Hokejowe MŚ w Katowicach: Włosi lepsi od Japończyków - Gazeta Krakowska