Hubert Hurkacz o krok od turnieju głównego Rolanda Garrosa

Bartłomiej Łata, PJ
Wrocławianin walczy w kwalifikacjach do turnieju Roland Garros z pulą nagród 39,197 mln euro. Aby wejść do turnieju głównego musi pokonać jeszcze Argentyńczyka Karolina Misztal
Hubert Hurkacz zajmujący 189. lokatę w rankingu ATP awansował do III rundy eliminacji wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2018. W środę wrocławianin w dwóch setach pokonał Niemca Yannicka Hanfmanna (123. ATP).

Mecz rozgrywał się na korcie numer 15. W pierwszym secie Niemiec zaliczył, aż 23 niewymuszone błędy, przy 15 bezpośrednio wygranych piłkach. Hurkacz miał 19 niewymuszonych błędów i 10 bezpośrednio wygranych piłek. Yannick Hanfmann zaciął się jednak w tiebreaku, którego przegrał zdobywając tylko jeden punkt.

Drugi set był równie wyrównany. Ponownie doszło do tiebreaku, którego znów na swoją korzyść rozstrzygnął 21-letni wrocławianin (7:4).

Przypomnijmy, że w I rundzie kwalifikacji Polak pokonał reprezentanta gospodarzy, Hugo Greniera (6:1, 6:4).

W III rundzie kwalifikacji do turniej głównego Hubert Hurkacz zmierzy się z Argentyńczykiem Marco Trungelltim. Tenisista z Ameryki Południowej w I rundzie w dwóch setach pokonał swojego rodaka Renzo Olivo, a w kolejnej rozstawionego z numerem 7. Pedro Sousa. Tenisista z Argentyny zajmuje 190. miejsce w rankingu ATP (Polak jest o oczko wyżej).

Materiał oryginalny: Hubert Hurkacz o krok od turnieju głównego Rolanda Garrosa - Gazeta Wrocławska