Jacek Sroka
Jacek Sroka
GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 1:1
GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 1:1 Maciej Gapiński
Olimpia to dla GKS Tychy wyjątkowo niewdzięczny rywal. Tyszanie przegrali z ekipą z Grudziądza cztery ostatnie mecze, a wczoraj też do przerwy lepsi byli rywale. Ostatecznie podopieczni trenera Kamila Kieresia zremisowali to spotkanie 1:1, a obydwa gole strzelili w nim młodzieżowcy.

Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, bo już w 2 minucie Łukasz Grzeszczyk z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę, a po kwadransie świetną okazję miał Tomasz Górkiewicz. Obrońca GKS wbiegł odważnie w pole karne, ale strzelał swoją gorszą lewą nogą i minimalnie chybił celu.

Później do głosu doszli goście. Co ciekawe pierwszą sytuację sprezentowali im tyszanie. Obrońcy źle podali piłkę do Pawła Florka, a ten wdał się w drybling z Karolem Angielskim we własnym polu bramkowym i bardzo niewiele brakowało, by stracił tę piłkę. Za chwilę bramkarz GKS się zrehabilitował dalekim wybiegiem i wślizgiem poza polem karnym powstrzymując kontrę, w której naprzeciw niego biegło dwóch zawodników Olimpii.

W 27 min zawodnicy z Grudziądza objęli prowadzenie. Strzał z dystansu Dariusza Kłusa trafił w poprzeczkę, ale Angielski, który przed rokiem nie zdołał przebić się do składu w Piaście Gliwice, wykorzystał bierność obrońców gospodarzy i z bliska dobił głową piłkę do siatki. Zawodnicy Olimpii poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą mogli strzelił kolejne gole. Najpierw jednak Damian Michalik po kontrze Marcina Kaczmarka w doskonałej pozycji chybił celu, a później Angielski po strzale głową trafił w poprzeczkę.

GKS w I połowie grał źle i w tyskiej szatni w przerwie musiało być gorąco. Po zmianie stron trener Kiereś wpuścił na boisko Wojciecha Szumilasa i trafił z tą zmianą w dziesiątkę. Wychowanek APN GKS Tychy już kilka minut po wejściu popisał się precyzyjnym uderzeniem z 18 m doprowadzając do wyrównania. Była to pierwsza bramka tyszan w tym sezonie strzelona z gry, a nie po stałym fragmencie i pierwsze trafienie 19-latka w seniorskiej drużynie GKS.

Gospodarze poszli za ciosem i najpierw piętką próbował zaskoczyć bramkarza Olimpii Grzeszczyk, a później po jego centrze wymarzoną okazję miał Jakub Świerczok. Napastnik tyszan z 8 m trafił jednak wprost w Jakuba Wrąbla. Strzałów z dystansu próbował też Szumilas. Emocje były do samego końca, ale remisowy wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

GKS Tychy – Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)

Bramki 0:1 Karol Angielski (27-głową), 1:1 Wojciech Szumilas (51)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź)
Widzów 5.289
Żółta kartkai Łukomski (Olimpia)

GKS Tychy: Florek – Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mańka – Kowalski (67. Mączyński), Bukowiec, Hirskij (46. Szumilas), Grzeszczyk, Radzewicz (85. Grzybek) – Świerczok

Olimpia Grudziądz: Wrąbel – Ciechanowski, Żitko, Malec, Woźniak – Kaczmarek, Kasperkiewicz, Kłus, Łukowski (70. Kraska) – Angielski, Michalik (85. Banasiak).

*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Materiał oryginalny: I liga: GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 1:1 [ZDJĘCIA RELACJA] Gol młodzieżowca uratował tyszanom remis - Dziennik Zachodni