I liga koszykarek. Wisła CanPack pewnie wygrywa na wyjeździe. Bochnia u siebie

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
W ten weekend grały z małopolskich drużyn jedynie Wisła CanPack i Contimax MOSiR Bochnia. Koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków swój mecz tej kolejki rozegrają 26 stycznia. Wisła i Bochnia stanęły na wysokości zadania i wygrały swoje mecze. Krakowianki bardzo pewnie, bochnianki dzięki dobrej końcówce meczu.

Liderki tabeli zaczęły ten mecz od prowadzenia 7:0, a później prowadziły już praktycznie cały czas. Zmieniała się tylko liczba punktów przewagi. Jeszcze do przerwy oscylowała ona w okolicach dziesięciu punktów. W trzeciej kwarcie krakowianki jednak przyspieszyły, a gdy przekroczyły granicę ponad dwudziestu punktów przewagi, wiadomo już było, że pewnie wygrają kolejne spotkanie.

Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - Wisła CanPak Kraków 57:79 (15:25, 17:16, 9:24, 16:14)
Dijo: Łata 17, Walentowska 11, Pióro 8, Karaś 4, Łukasik 2 oraz Tomaszewicz 7, Kazimierowicz 6, Kozera 2, Woźna 0.
Wisła: Stasiuk 16, Jackowska 16, Kuczyńska 14, Jasiulewicz 10, Krzywoń 8 oraz Kozłowska 5, Bukowczan 4, Natkaniec 2, Kwiecień 2, Góral 2.
Sędziowali: Radosław Zawadzki, Jakub Popkowski.

Dwie pierwsze kwarty były bardzo wyrównane, a żadnej z drużyn nie udało się oderwać na więcej niż kilka punktów. Po przerwie lepiej zaczął Lider, który w pewnym momencie prowadził już dwunastoma punktami (46:34). To był jednak tylko moment słabości bochnianek, które dość szybko zniwelowały straty. Przed decydująca kwartą przegrywały co prawa dwoma punktami, a w niej Lider jeszcze przez kilka minut potrafił utrzymać przewagę, ale końcówka meczu należała już do podopiecznych Małgorzaty Misiuk i one ostatecznie cieszyły się z wygranej.

Contimax MOSiR Bochnia - Lider Swarzędz 77:70 (19:21, 15:18, 20:17, 23:14)
Contimax: Krawiec 18, Plucińska 13, Malinowska 11, Szkop 10, Zuchora 8 oraz Grabska 14, Fortuna 3, Kocaj 0.
Lider: Wojdalska 19, Ratajczak 13, Pisera 12, Wdowiuk 10, Kubiak 6 oraz Maj 6, Polomariuk 4, Rogulska 2.
Sędziowali: Mateusz Foltyn, Arkadiusz Szechyński.