I liga koszykarzy. Znowu nerwowa końcówka i znowu wygrana AZS AGH Kraków

Bartosz Karcz
Drugą wygraną w przeciągu kilku dni zaliczyli w swojej hali koszykarze AZS AGH. W środę krakowianie stoczyli zacięty bój z Miastem Szkła Krosno, a choć w sobotę wydawało się po pierwszych dwóch kwartach, że tym razem pójdzie łatwiej, to ostatecznie znów trzeba było powalczyć do samego końca.

Początek należał do gości, ale AZS AGH dość szybko, bo już w połowie pierwszej kwarty wyszedł na prowadzenie i to nawet dziesięcioma punktami. Pierwsza część ostatecznie skończyła sześciopunktowym prowadzeniem krakowian. W drugiej kwarcie to wciąż oni nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Dobrze bronili, nie pozwalali wrocławianom się rozpędzić. Efekt był taki, że na przerwę AZS AGH schodził w prowadzeniem 36:22.

Zmiana stron przyniosła poprawę przede wszystkim gry wrocławian. Zaczęli przede wszystkim bardziej zdecydowanie bronić. Gospodarzom nie przychodziło już tak łatwo zdobywanie punktów, a ich przewaga zaczęła topnieć. Śląsk mocno zapracował na to, żeby przed decydującą kwartą pozostać w grze. AZS AGH prowadził już bowiem na starcie ostatniej części tylko 48:41.

W ostatniej kwarcie było trochę chaosu, nerwów, błędów, ale też z perspektywy krakowskiej najważniejsze było to, że początek tej części nie przyniósł znaczących różnić jeśli chodzi o ich przewagę. A może inaczej - nieco przyniósł, bo wzrosła ona nieznacznie. Śląsk jednak nie pasował. Na cztery minuty przed końcem doszedł gospodarzy na sześć punktów (55:49), a po kolejnej minucie już na cztery (55:51). Na dwie minuty przed końcem zrobiło 55:54, ale wtedy Paweł Zmarlak trafił za trzy punkty. To był bardzo ważny rzut, bo dał krakowianom nieco spokoju w końcówce.

AZS AGH Kraków - WKS Śląsk II Wrocław 63:59 (18:12, 18:10, 12:19, 15:18)
AZS AGH: Lis 16, Sobiech 13, Szmit 9, Zmarlak 8, Wydra 3 oraz Szymański 8, Abdelaal 6, Dyrda 0, Orłowski 0.
Śląsk: Wiśniewski 13, Leńczuk 10, Bereszyński 6, Góreńczyk 5, Korman 4 oraz Bożenko 13, Siembiga 4, Bender 2, Hlebowicki 2, Piśla 0.
Sędziowali: Mariusz Nawrocki, Damian Kuziora oraz Michał Cieśla.