Artur Bogacki
W meczu 20. kolejki I ligi kobiet 7R Solna Wieliczka pokonała 3:1 Uni Opole. W tabeli zajmuje 4. pozycję.

Wieliczanki odniosły szóste z rzędu zwycięstwo w lidze. Tym razem pokonały przedostatni w tabeli zespół z Opola, który po wzmocnieniach składu (m.in. z Impelu Wrocław dołączyła Magdalena Wawrzyniak) ostatnio urwał punkty faworytom.

Do kolejnej niespodzianki nie doszło. W I secie przyjezdne początkowo trzymały się blisko (12:11), ale wkrótce e strata wynosiła już 8 punktów i Solna pewnie zwyciężyła. W drugiej odsłonie emocji było najwięcej. Gospodynie długo prowadziły (m.in. 14:12), lecz w drugiej części tej partii lepiej zagrały opolanki. Od stanu 18:18 na dobre przejęły inicjatywę i wyrównały stan meczu. W dwóch następnych setach wyrównana walka była mniej więcej do 10. punktu. W czwartym kluczowy był fragment od 11:10 do 18:12, po którym przyjezdne już się nie podniosły.

Do końca rundy zasadniczej zostały dwie kolejki. Solna zajmuje 4. miejsce, do 3. ekipy z Radomia traci tylko punkt.

7R Solna Wieliczka - Uni Opole 3:1 (25:20, 22:25, 25:18, 25:19)
Solna:
Monnakmae, Jagodzińska, Pelc, Gawlak, Szostok, Skiba, Bąkowska (libero) oraz Sowisz, Grabka.

Sportowy24.pl w Małopolsce

10 transmisji z Igrzysk w Pjongczangu, których nie możesz przegapić!

**Magazyn Sportowy24 na

Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu

**

Więcej wideo na Youtube Sportowy24 - zasubskrybuj i nie przegap!

Materiał oryginalny: I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka lepsza od Uni Opole. To szóste zwycięstwo z rzędu - Gazeta Krakowska