Artur Bogacki
Wojciech Matusik
W meczu 15. kolejki I ligi siatkarek, rozegranym w sobotę 21.01.2023 r., UJ-CM Solna Wieliczka przegrała na swoim parkiecie z SMS PZPS Szczyrk 0:3.

UJ-CM Solna Wieliczka - SMS PZPS Szczyrk 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

UJ-CM Solna: Wełna, Wieczorek, Ciesielczyk, Grabka, Aleksandra Muszyńska, Ejsmont, Dutkiewicz (libero), Reszelewska (libero) oraz Lewińska, Kępa, Wojciechowska, Trojnar.
SMS PZPS: Milewska, Nadera, Siuda, Brzoza, Serafinowska, Łagida, Suska (libero) oraz Kaczmarzyk, Marszałkowicz, Moszyńska, Walczak.

Wyżej notowana Solna po raz drugi w tym sezonie I ligi przegrała z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Gospodynie tym razem musiały sobie radzić bez swojej najlepiej punktującej zawodniczki - Adrianny Muszyńskiej.

Początek spotkania był obiecujący, wieliczanki prowadziły 8:3, 14:9, 18:15. Przyjezdne jednak od tego ostatniego wyniku zdobyły aż 8 punktów z rzędu (!), co zmieniło układ sił.

W dwóch kolejnych partiach to zespół ze Szczyrku był stroną przeważającą. W drugim secie wprawdzie roztrwonił przewagę (od 5:9 do 10:10), ale nie pozwolił rywalkom objąć prowadzenia. Od stanu 15:16 zespół SMS PZPS odskoczył i nie dał się dogonić.

Trzeci set był podobny, z tym że wieliczankom ani razu nie udało się wyrównać. Od 15:16 inicjatywę na dobre przejęły zawodniczki ze Szczyrku.