I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków przegrał na wyjeździe z liderem Exact Systems Norwid Częstochowa

Artur Bogacki
Andrzej Banaś
W meczu Tauron 1. Ligi siatkarzy AZS AGH Kraków przegrał w sobotę (21.01.2023) na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Exact Systems Norwidem Częstochowa.

Exact Systems Norwid Częstochowa - AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:21, 25:20)

Exact System Norwid: Popiela, Graham, Gibek, Kogut, Sobański, Kowalski, Takahashi (libero) oraz M. Borkowski, Sługocki.
AZS AGH: Krawiecki, Gomułka, K. Borkowski, Tokajuk, Rymarski, Miniak, Czyrek (libero), Dereń (libero) oraz Kraut, Janusz, Putkowski, Komar, Świdroń.

W pierwszej rundzie krakowianie u siebie wygrali z mocniejszym na papierze zespołem z Częstochowy, teraz faworyt, zajmujący obecnie pozycję lidera, wziął rewanż.

Po pierwszym secie goście mają czego żałować. Prowadzili po półmetku 3 punktami (13:16), ale wkrótce to Norwid był w lepszej sytuacji (21:18) i zwyciężył.

W drugiej partii krakowianie początkowo częściej prowadzili, ostatni raz 12:13. Od tego wyniku gospodarze zdobyli 5 punktów z rzędu, a tak wypracowanej przewagi już nie oddali, choć goście wywierali presję (20:19). Trzeci set też był wyrównany. Od stanu 20:19 częstochowianie zaczęli na dobre uciekać, wkrótce przypieczętowali zwycięstwo.

Najwięcej punktów zdobyli Rafał Sobański i Bartosz Gomułka (po 17).