I liga siatkarzy. Kolejna porażka AGH Kraków

Artur Bogacki
W 17. kolejce I ligi siatkarzy drużyna AGH Kraków przegrała na swoim parkiecie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. To jej czwarta z rzędu porażka.

AGH Kraków - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (27:29, 25:22, 9:25, 21:25)
AGH:
Adamski, Gajdek, Mordyl, Dudziński, Surma, Fornal, Bik (libero) oraz Ściślak, Maruszczyk, Żakieta, Błądziński, Woroniecki (libero), Kania, Nowosielski.

Aluron Virtu Warta: Macionczyk, Sobolewski, Dzierżanowski, Żuk, Warda, Gutkowski, Ogórek (libero) oraz Filipowicz (libero), Lewandowski, Długosz, Swodczyk.

Po świątecznej przerwie krakowianie mieli na koncie same porażki i tej złej passy nie udało się im przełamać. Może gdyby w pierwszej partii wykorzystali piłkę setową, którą mieli jako pierwsi, może mecz potoczyłby się inaczej. A tak po dwóch pierwszych bardzo wyrównanych odsłonach w następnych nie mieli wiele do powiedzenia.

Goście już na początku spotkania posłali krakowian na deski. Po świetnych zagrywkach Michała Żuka było 0:5, ale po tym nokaucie gospodarze się podnieśli. Szybko odrobili stratę, a nawet wyszli na prowadzenie 13:10. W końcówce nie brakło emocji. Było 21:23, lecz dzięki dobrej zagrywce rezerwowego Szymona Ściślaka i skutecznej grze w ataku Bartłomieja Gajdka (18 pkt w meczu), szala przechyliła się na stronę AGH (24:23). Ostatecznie w grze na przewagi górą byli jednak goście.

W drugiej odsłonie w kluczowych momentach sporo zależało od Jana Fornala. Po jego dwóch kolejnych asach było 14:12, a później dwa skuteczne ataki pozwoliły w końcówce odskoczyć na 3 "oczka" (23:20), co dla gości okazało się już stratą nie do odrobienia.

Zawiercianie w swoich szeregach mieli jednak jeszcze mocniejsze serwisowe armaty. W całym spotkaniu bezpośrednio z zagrywki zdobyli aż 15 punktów, w tym 10 w dwóch ostatnich partiach (AGH w całym meczu - 6). W trzecim secie zdeklasowali gospodarzy, zwyciężając od 9. W następnej odsłonie po dwóch asach pod rząd Kamila Długosza odskoczyli na 6:9 i już nie dali się doścignąć (7:12, 11:17). Gospodarze tylko raz ich poważniej postraszyli, gdy po bloku Kamila Maruszczyka dystans zmniejszył się do 3 "oczek" (19:22). Przyjezdni nie wypuścili jednak wygranej z rąk.

MVP meczu został wybrany Adam Sobolewski z ekipy gości (21 pkt).

- Dwa pierwsze sety były wyrównane. Później Zawiercie "złamało" nas zagrywką - przyznał trener siatkarzy AGH Andrzej Kubacki.

Autor: Artur Bogacki

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: I liga siatkarzy. Kolejna porażka AGH Kraków - Gazeta Krakowska