Iga Świątek - Daria Kasatkina. Polka nie dała rywalce żadnych szans. Co za zwycięstwo!

Stanisław Moneta
Iga Świątek
Iga Świątek Ella Ling/Shutterstock
Iga Świątek bez problemu awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 500 w Dubaju. Polka rozbiła Darię Kasatkinę 6:1, 6:2.

Iga Świątek (WTA 9) w znakomitym stylu przeszła I rundę turnieju WTA w Dubaju. Podobnie jak podczas Australian Open, raszynianka bez problemów poradziła sobie z Darię Kasatkinę (WTA 28). Wówczas pokonała Rosjankę 6:2, 6:3, tym razem oddała jej tylko pięć gemów.

Być może Świątek chciała zdążyć na drużynowy konkurs skoków narciarskich igrzysk w Pekinie (zaczęła grać o 11. czasu polskiego, Kamil Stoch i spółka rozpoczęli rywalizację godzinę później). Na początku naszej reprezentantce zdarzyły się dwa błędy, później jednak rozpoczęła koncert. Można było odnieść wrażenie, że jest na treningu. Lekko, łatwo i przyjemnie ograła Kasatkinę 6:1. Set trwał zaledwie 29 minut.

W drugim rywalizacja nieco się wyrównała. Rosjance udało się wygrać dwa gemy serwisowe, sprawiała też Świątek trochę więcej problemów. Polka mimo tego kontrolowała jednak wydarzenia na korcie i pewnie wygrała 6:2.

W II rundzie Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią wtorkowego meczu pomiędzy Amerykanką Sofią Kenin (WTA 90) i Jeleną Ostapenko (WTA 21) z Łotwy.