Piotr Stankowski
Wimbledon 01 07 2019 trzeci z czterech turniejow wielkiego szlema rozgrywany na trawiastych kortach wimbledonuna zdjeciu iga swiatekfot. andrzej szkocki / polska press Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Iga Świątek przegrała z Viktoriją Golubić 2:6, 6:7 (3:7) w I rundzie Wimbedonu i pożegnała się już z turniejem.

Iga Świątek szybko zakończyła swój pierwszy seniorki Wimbledon. W ubiegłym roku warszawianka okazała się najlepsza w rywalizacji juniorek.

W pierwszym meczu Świątek trafiła na Viktoriję Golubić, która w światowym rankingu sklasyfikowana jest na 81. miejscu, 17 pozycji niżej niż nasza reprezentantka. 18-letnia Polka znalazła się w głównej drabince tegorocznego turnieju seniorskiego dzięki dzikiej karcie.

W pierwszym secie Świątek była kompletnie nieobecna, w ciągu 13 minut Szwajcarka wyszła na prowadzenie 4:0. Polce udało się ugrać dwa gemy, niestety znakomita gra Golubić nie pozwoliła na nic więcej i set zakończył się wynikiem 2:6.

Druga partia była zupełnie inna niż pierwsza. W końcówce seta nasza zawodniczka obroniła aż pięć piłek meczowych, doprowadzając do tie-breaka. Niestety falowa gra Polki i bardzo duża ilość niewymuszonych błędów (w meczu Iga popełniła ich 49) doprowadziły do porażki w tie-breaku.