Iga Świątek wciąż niepokonana! Pokazowo i bojowo. Orientalna Wigilia z dala od domu, w Dubaju

Piotr Olkowicz
LM Otero/Associated Press/East News
W drugim meczu pokazowego turnieju World Tennis League 2022 w Dubaju, nasza pierwsza rakieta świata uporała się z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową 6:4, 6:3. Trzy dni wcześniej, Polka ograła Francuzkę Caroline Garcię 6:3, 6:4.

Anastazja Pawliuczenkowa groźniejsza wydawała się w drugim secie kiedy ze stanu po jeden wyszła na prowadzenie 3:1. Wtedy zęby zacisnęła nasza utalentowana Raszynianka i wygrywając trzy kolejne gemy szybko doprowadziła do zakończenia gry załatwiając sprawę w równe 80 minut. Zwycięstwo Igi daje szansę jej zespołowi "Kanie" na przedłużenie ich rywalizacji aż do soboty.

Pierwszy mecz w turnieju World Tennis League 2022, Iga Świątek rozegrała w poniedziałek. W godzinę i siedem minut pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:3, 6:4.

- Zawsze jest coś do poprawy. Mam 21 lat, więc mogę jeszcze pracować nad wieloma rzeczami, ale szczególnie zajmowaliśmy się grą wolejem. Przed turniejem Rohan Bopanna (hinduski zwycięzca Rolanda Garrosa w grze mieszanej) uczył mnie, więc to jego wina, że jednego zmarnowałem przy piłce meczowej - żartowała po meczu Polka.

Towarzyski turniej World Tennis League 2022 rozgrywany jest po raz pierwszy w historii i odbywa się w dniach 19-24 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Bierze w nim udział osiemnaścioro tenisistek i tenisistów, którzy zostali podzieleni na cztery drużyny: "Kanie" (The Kites), "Jastrzębie" (The Hawks), "Orły" (The Eagles) i "Sokoły" (The Falcons). Świątek znalazła się w ekipie "The Kites" wraz z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime, Holgerem Rune z Danii, Kanadyjką Eugenie Bouchard i Sanią Mirzą z Izraela.

Dzisiaj partnerzy Świątek z zespołu The Kites (Kanie) - Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime i Sania Mirza z Indii - przegrali z reprezentującymi The Hawks (Jastrzębie) Niemcem Alexandrem Zverevem i Jeleną Rybakiną z Kazachstanu 5:7, 6:3, 5-10. O wyniku meczu zdecydowało późniejsze spotkanie Auger-Aliassime'a z Austriakiem Dominikiem Thiemem, wygrane przez Kanadyjczyka 7:6, 7:6.

Dzięki temu drużyna Świątek ostatecznie wygrała z Jastrzębiami i po dwóch kolejkach pewnie prowadzi w tabeli.

Kanie rozpoczęły turniej w poniedziałek od pokonania The Eagles (Orłów), a z The Falcons (Sokołami) zmierzą się w piątek. Rywalką Świątek ma być Białorusinka Aryna Sabalenka.

Dwie najlepsze drużyny awansują do sobotniego finału.