II liga piłkarska. Mecz Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków do końca trzymał w napięciu. Zobaczcie relację i zdjęcia

art, zdjęcia: Andrzej Wiśniewski
Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków
Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków Andrzej Wiśniewski
W mecz 23. kolejki II ligi piłkarskiej, rozegranym 18 marca 2023 r., Garbarnia Kraków przegrała na swoim stadionie z wyżej notowanym Zniczem Pruszków

Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków 2:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Grudziński 8, 0:2 Firlej 22, 1:2 Kardas 24, 1:3 Firlej 49 karny 2:3 Assinor 62.
Garbarnia: Dziekoński - Warczak, Mruk (46 Polak), Kardas, Bartków (87 Marszalik) - Słomka, Mularczyk, M. Nowak (56 Handzlik), Tymosiak (56 Dziedzic), Assinor (63 Karbownik) - Żak.
Znicz: Mleczko - Juchymowicz (46 Cegiełka), Wingralek, Grudziński - Baranowski, Nagamatsu, Tkaczuk, Pomorski, Moskwik - Firlej (90+3 W. Nowak), Wójcicki (83 Czarnowski).
Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: M. Nowak, Tymosiak,

Walczący o awans Znicz na boisku zagrożonej spadkiem Garbarni szybko objął prowadzenie ("główka" Grudzińskiego w 8 min), a wkrótce podwyższył je jego najlepszy strzelec - Firlej.

Garbarze tydzień wcześniej też byli w opałach, ale sobie poradzili (od 0:2 do 3:2 we Wrocławiu ze Śląskiem II). Teraz błyskawicznie złapali kontakt za sprawą uderzenia z dystansu Kardasa. Niemniej to przyjezdni przed przerwą mogli prowadzić dużo wyżej. M.in. w 7 min "Brązowych" uratowała poprzeczka, w 34 min słupek; ponadto Dziekoński wygrał w sytuacji sam na sam z Nagamatsu (16 min).

Co się odwlecze... Tuż po przerwie pruszkowianie dopięli swego, szybko wykorzystali karnego (Firlej). Jednak Assinor wkrótce trafił z bliska i gospodarze zwiększyli swoje szanse na remis. Walczyli o niego do końca, okazji nie brakowało, m.in. uderzenie Żaka z 5 m zostało zablokowane, spudłowali Warczak i Dziedzic. Wynik już się nie zmienił.