Jakub Guder
Jakub Guder
Lucyna Nenow / Polska Press
II LIGA. Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 5:2. Zwycięstwo Ruchu nie jest zaskoczeniem, ale rozmiary porażki już chyba tak. Cieszą dwa gole Sebastiana Bergiera.

Faworytem tego meczu był oczywiście Ruch Chorzów i wynik nie jest chyba zaskoczeniem. Bardziej rozmiary porażki. Śląsk do przerwy jeszcze jakoś się trzymał, ale w drugiej połowie stracił cztery gole.

Martwi postawa defensywy, bo w pierwszym składzie znaleźli się Konrad Poprawa i Łukasz Bejger, czyli piłkarze, który potencjalnie rozpatrywani są jako kandydaci do gry w ekstraklasie. Pięć straconych goli wystawia całej obronie nie najlepszą opinię.

Cieszą natomiast dwa gole Sebastiana Bergiera, który powraca do formy po kontuzji. Jacek Magiera kilkukrotnie podkreślał, że myśli o nim w kontekście pierwszego zespołu.

Kilkanaście minut zagrał Mariusz Idzik, który niedawno podpisał kontrakt ze Śląskiem. Jego poprzednim klubem był... Ruch. W Chorzowie nie przedłużono z nim jednak umowy.

15. kolejka eWinner II ligi

Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław 5:2 (2:0)

Bramki: Foszmańczyk 11, 61, Kulejewski 32, Szczepan 51, Janoszka 79 - Bergier 55, 81k.
Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Ruch: Bielecki - Będzieszakl (73. Kwaśniewski), Nawrocki, Kulejewskil, Kowalskil, Wójtowicz (65. Nowak), Neugebauer (87. Wyroba), Mokrzyckil, Foszmańczyk, Janoszka (87. Szkatuła), Szczepan (65. Kowalczyk).
Śląsk: Burta - Boruń, Radkowski, Poprawa, Bejger (77. Michalski), Caliński (70. Wypart), Jezierski (46. Młynarczyk), Hyjek, Bukowski (77. Idzik), Krocz (86. Marchewka), Bergier.

Pozostałe wyniki: Olimpia Elbląg - Chojniczanka Chojnice 1:1 (Krawczun 82 - Mikołajczak 56), KKS 1925 Kalisz - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (Kamiński 31, Wysokiński 86), Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 1:0 (Gojko 52), Sokół Ostróda - Lech II Poznań 0:1 (Pingot 15), Stal Rzeszów - GKS Bełchatów 3:0 (Góra 49, Wolski 69, Danielewicz 75), Radunia Stężyca - Motor Lublin 3:0 (Szuprytowski 23, 44, Retlewski 86), Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 3:0 (Bartosiak 26, 31k. - Drozdowicz 52), Znicz Pruszków - Hutnik Kraków 0:0.

1. Stal Rzeszów___16___41___36-11
2. Ruch Chorzów___16___34___27-15
3. Chojniczanka___16___26___34-17
4. Radunia Stężyca___16___26___31-25
5. Olimpia Elbląg___16___26___16-15
6. Wisła Puławy___16___25___31-23
7. Wigry Suwałki___16___25___18-15
8. Lech II Poznań___16___25___17-16