III liga pilkarska. Skuteczny finisz Garbarni w Jarosławiu

Jerzy Filipiuk
Tomasz Ogar mimo ostatnich kłopotów zdrowotnych ustalił wynik meczu w Jarosławiu Andrzej Wiśniewski
W meczu grupy czwartej III ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków wygrała na boisku JKS 1909 Jarosław 2:0.

Spotkanie zaczęło się z około 15-minutowym opóźnieniem z powodu awarii autokaru, którym jechali „Brązowi”. Jakby mało było kłopotów, na początku meczu kontuzji prawej stopy doznał Michał Górecki i musiał opuścić boisko.

W pierwszej połowie obie drużyny miały okazję do objęcia prowadzenia. W Garbarni bliscy szczęścia byli zwłaszcza Damian Nieśmiałowski i Tomasz Ogar. Najgroźniejszą sytuację dla JKS stworzył Paweł Hass, ale świetnie interweniował Marcin Cabaj.

W drugiej połowie „Brązowi” mieli ogromną przewagę, której jednak długo nie potrafili udokumentować golem. Wyręczył ich w tym miejscowy zawodnik Kamil Kłusek, który - po zagrania Karola Kostrubały wzdłuż pola karnego - wpakował piłkę do własnej bramki.

Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry głową Ogar po dalekim wykopie Cabaja i dośrodkowaniu Szymona Kiebzaka. Było to piękne uwieńczenie bardzo dobrej postawy garbarzy.

JKS 1909 Jarosław – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)

Bramki: Kłusek 82 s., Ogar 90+4.

Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce).

Garbarnia: Cabaj – Mistrzyk, Kalemba, Kujawa (46 Łukasik), Borovicanin – Kitliński, Kostrubała, Masiuda (46 Pietras), Nieśmiałowski (75 Kiebzak) – Ogar, Górecki (10 Ciesielski).

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: III liga pilkarska. Skuteczny finisz Garbarni w Jarosławiu - Dziennik Polski