III liga: Przerwana passa Polonii Środa, wyczekiwane zwycięstwo Unii Swarzędz. Bramka "stadiony świata" autorstwa Mateusza Wzięcha

Maksymilian Dyśko
Unia przerwała złą passę i wygrała z Jarotą Jarocin 2:1.
Unia przerwała złą passę i wygrała z Jarotą Jarocin 2:1. Waldemar Wylegalski
15. kolejka III ligi za nami. Zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska wysoko przegrali z Olimpią Grudziądz i ich passa pięciu zwycięstw z rzędu została przerwana. Unia Swarzędz w derbowym starciu z Jarotą Jarocin sięgnęła po komplet punktów, a Mateusz Wzięch z Sokoła Kleczew popisał się kapitalnym trafieniem. Co działo się w ten weekend na trzecioligowych boiskach?

Unia Swarzędz – Jarota Jarocin 2:1
Unici od czterech spotkań nie umieli wygrać na własnym boisku. Mecz z Jarotą okazał się przełomowy i podopieczni Tomasza Bekasa sięgnęli po komplet punktów.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla drużyny gospodarzy. Już w czwartej minucie, goście wyszli na prowadzenie po dobrym rozegraniu rzutu rożnego. Autorem bramki został Sebastian Kamiński. Jarota chciał za wszelką cenę podwyższyć prowadzenie. Cztery minuty później Adam Borucki sfaulował w polu karnym strzelca pierwszej bramki i arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł kapitan Jaroty, Piotr Skokowski, ale ten nie wykorzystał jedenastki, trafiając w słupek. Dla podopiecznych Tomasza Bekasa było to kolejne ostrzeżenie. Unici wzięli się do pracy.

W 24 minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Michał Miller, który zdobył bramkę wyrównującą. Niebiesko-biali przeważali, stwarzali sobie kolejne sytuacje strzeleckie. Efektem naporu Unitów na bramkę gości, był błąd popełniony przez Michała Grobelnego. Pomocnik Jaroty, zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter bez wahania podyktował drugą jedenastkę w tym meczu. Rzut karny pewnie wykonał Adam Borucki, który zrehabilitował się za faul w polu karnym kilkanaście minut wcześniej. „Duma Swarzędza” prowadziła do przerwy 2:1.

W drugiej połowie to gospodarze prowadzili grę i byli stroną dominującą, jednak kibice nie zobaczyli już bramek w tym spotkaniu. Podopieczni Tomasza Bekasa mogli cieszyć się ze zwycięstwa, które zapewniło im spokojną zimę. W następnej kolejce niebiesko-biali udadzą się do Nowych Skalmierzyc, by zmierzyć się z miejscową Pogonią. Mecz zostanie rozegrany 12 listopada o godzinie 12.

Polonia Środa Wielkopolska – Olimpia Grudziądz 1:4
Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka w obecnym sezonie są w bardzo dobrej formie. Jednak od samego początku, mecz nie układał się po myśli gospodarzy. W 5 minucie po dośrodkowaniu w pole karne, futbolówkę do bramki wpakował Patryk Winsztal i było już 1:0 dla gości. Polonia zareagowała bardzo dobrze na straconego gola, jednak zabrakło skuteczności i odpowiedniego wykończenia pod bramką przeciwnika. Olimpia grała z kontrataku i przyniosło to efekty, w postaci dwóch kolejnych trafień do przerwy.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i mecz stał się bardziej wyrównany. Kibice byli świadkiem pięciu goli w tym spotkaniu i ostatecznie Polonia przegrała na własnym boisku 1:4. Autorem honorowego trafienia dla gospodarzy został Krystian Pawlak. W następnej serii gier podopiecznych Marcina Duchały i Pawła Juszczyka czeka nie lada wyzwanie, bowiem niebiesko-biało-czerwoni udadzą się do Gdańska, by zmierzyć się z liderem tabeli – Gedanią Gdańsk. Mecz odbędzie się 12 listopada o godzinie 12.

KP Starogard Gdański – Sokół Kleczew 3:1
Podopieczni Łukasza Cichosa po dwóch wygranych z rzędu przystępowali do spotkania z KP Starogard Gdański. W wyjazdowym starciu, Tomasz Kowalczuk wystąpił po raz 250 w barwach Sokoła Kleczew, a Mateusz Wzięch popisał się kapitalnym uderzeniem w drugiej minucie, które otworzyło wynik spotkania. Gospodarze odpowiedzieli w 26 minucie i do przerwy mieliśmy remis 1:1. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i mecz był pod dyktando Starogardu. Obrona Sokoła radziła sobie bardzo dobrze z zakusami ofensywnymi gospodarzy, lecz w 87 i 90 minucie skapitulowała.

Spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych Łukasza Cichosa, którzy będą mieli okazję do zdobycia kompletu punktów 11 listopada o godzinie 13 w meczu z rezerwami Pogoni Szczecin.

Wyniki 15. kolejki III ligi

• Pogoń Nowe Skalmierzyce - Błękitni Stargard 1:0 (Marcin Lis 89)
  • Unia Swarzędz - Jarota Jarocin 2:1 (Michał Miller 23, Adam Borucki 36 (k) - Sebastian Kamiński 4)
  • Bałtyk Gdynia - Vineta Wolin 3:2
  • KP Starogard Gdański - Sokół Kleczew 3:1 (Piotr Łysiak 26, Mateusz Mączyński 87, Przemysław Brzeziański 90 - Mateusz Wzięch 2)
  • Pogoń II Szczecin- Unia Solec Kujawski 3:0
  • Zawisza Bydgoszcz - Świt Skolwin (Szczecin) 0:1
  • Unia Janiko - Stolem Gniewino 1:1
  • Cartusia Kartuzy - Gedania Gdańsk (Przemysław Żukowski 18 (k) - Wojciech Zyska 35 (k), 83 (k))
  • Polonia Środa Wielkopolska - Olimpia Grudziądz 1:4 (Krystian Pawlak 69 - Patryk Winsztal 6, 27, Amarildo Balotelli 43, Jakub Nawrocki 49)