III liga: Zagłębie II urządziło sobie z Odrą festiwal strzelecki

Dawid Foltyniewicz
Zagłębie Lubin S.A.
Zagłębie II Lubin w spotkaniu 9. kolejki III ligi rozbiło Odrę Wodzisław Śląski 7:0. Po dwa trafienia zaliczyli Patryk Kusztal oraz Jakub Siga.

Początek spotkania bez wątpienia nie wskazywał pogromu, który później piłkarze rezerw Zagłębia urządzili Odrze. W pierwszych 20 minutach można było obejrzeć sporo gry w środku pola, a żaden z zespołów nie był w stanie zdominować swojego rywala. Worek bramek otworzył w 30. minucie Patryk Kusztal, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Oliwerze Sławińskim. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem „Miedziowych” 1:0.

Po przerwie lubinianie wrzucili piąty bieg i bez żadnej litości zaczęli punktować przyjezdnych z Wodzisławia Śląskiego. Kusztal ponownie wpisał się na listę strzelców, a tego dnia dwa gole przy swoim nazwisku zanotował również Jakub Siga, który w odstępie niecałych dwóch minut dwukrotnie pokonywał bramkarza.

Po jednym golu dołożyli również Tomasz Pieńko, Kacper Zając oraz Rafał Adamski.

Sporo bramek padło także w starciu Stali Brzeg z Miedzią. Legniczanie wygrali 4:2, dzięki czemu dołączyli do czołówki tabeli. „Miedzianka” plasuje się obecnie na piątej pozycji, tuż za plecami Zagłębia.

W ubiegły weekend dość nieoczekiwanie punkty zgubił wicelider. Ślęza Wrocław tylko zremisowała z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:1. Gola dla dolnośląskiej drużyny na wagę jednego oczka zdobył w 55. minucie Piotr Stępień.

9. kolejka III ligi

Karkonosze Jelenia Góra - Warta Gorzów Wielkopolski 4:1 (Niemienionek 39 kar., Dryja 61, Baszak 71 kar. i 90 - Tkaczuk 25)

Stal Brzeg - Miedź II Legnica 2:4 (Dychus 32, Sypek 75 - Burgering 10, Mamis 21 kar., Caetano 43 kar., Veneranda 90)

Zagłębie II Lubin - Odra Wodzisław Śląski 7:0 (Kusztal 30 i 80, Pieńko 60, Siga 66 i 67, Zając 76, Adamski 90)

Lechia Zielona Góra - Foto-Higiena Gać 0:2 (Rappoport 60, Pabiniak 66)

Gwarek Tarnowskie Góry - Ślęza Wrocław 1:1 (Pisarek 42 - Stępień 55)

Carina Gubin - Piast Żmigród 4:1 (Matuszewski 73, Boksiński, 84 i 90, Poniedziałek 88 - Stanclik 75)

Górnik II Zabrze - LKS Goczałkowice Zdrój 0:1 (Szymański 56 sam.)

Rekord Bielsko-Biała - Polonia Bytom 0:0

Pniówek Pawłowice - MKS Kluczbork 1:1 (Caniboł 68 kar. - Glinka 33)