IV liga. 11 goli w Czarnej Białostockiej. Czarni - Wigry Suwałki 4:7

Wojciech Konończuk
Czarni Czarna Białostocka - Wigry Suwałki 4:7
Czarni Czarna Białostocka - Wigry Suwałki 4:7 Wojciech Wojtkielewicz
Można strzelić u siebie cztery gole i przegrać? Jak najbardziej. Czarni Czarna Białostocka uległy Wigrom Suwałki 4:7.

Suwalczanie mieli przewagę i wygrali zasłużenie, ale w pierwszej połowie były chwile niepewności. Atakujący goście zapominali o obronie i nadziewali się na kontry Czarnych, którzy do 40 minuty prowadzili 2:1.

Tuż przed przerwą Wigry nie tylko wyrównały, ale i wyszły na prowadzenie. Wkrótce po zmianie stron katastrofalne błędy defensywy gospodarzy dały faworytom kolejne dwa gole i wynik został rozstrzygnięty. Ojcem wygranej był MarcinFiedorowicz, który zdobył dla Wigier cztery bramki.

ŁKS - KS Michałowo 5:1. Lider był lepszy i wygrał zasłużenie

Na szczycie tabeli utrzymał się ŁKS1926 Łomża, po wysokim zwycięstwie 5:1 z Michałowem.

- Mogliśmy mocno zacząć, bo już w pierwszej minucie trafiliśmy w poprzeczkę. Ale potem nie mieliśmy argumentów na rywali. Łomża była lepsza i wygrała zasłużenie - ocenia szkoleniowiec gości Grzegorz Szymański.

Coraz bardziej rozpędza się Wissa Szczuczyn. Spadkowicz z III ligi wyraźnie wygrał na wyjeździe z beniaminkiem ze Śniadowa 3:0.

- Pierwsza połowa była dla nas trudna. Gospodarze mieli więcej z gry, sporo stałych fragmentów, ale na szczęście wyszliśmy na prowadzenie po rzucie karnym - mówi trener Wissy Marcin Gałązka. - Druga odsłona to już nasza wyraźna przewaga i dwa kolejne gole. To zwycięstwo cieszy, bo Śniadowo to trudny teren - dodaje.

Promień Mońki zremisował 1:1 z Wasilkowem.

- Myślę, że piłkarsko byliśmy lepsi, ale biorąc pod uwagę to, że dostaliśmy czerwoną kartkę i musieliśmy gonić wynik, remis jest sprawiedliwy - ocenia trener gości Robert Speichler.

WYNIKI14. KOLEJKI

• Czarni Czarna Białostocka - Wigry Suwałki 4:7 (2:3). Bramki: Bujnarowski, Pawnuk, Karpowicz, Luty - dla Czarnych; Fiedorowicz - cztery, Kalinowski - dwie, Mickiewicz - dla Wigier.
  • Sparta 1951 Szepietowo - Warmia Grajewo 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Karpiński (8), 1:1 - Kondratowicz (46), 2:1 - Wysocki (49-karny), 3:1 - Karpiński (51), 3:2 - Kossyk (79-karny).
  • Tur Bielsk Podlaski - Cresovia Siemiatycze 4:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Dzienis (29-karny) 1:1 - Tomczyk (37), 2:1 - K. Kosiński (74), 3:1 - P. Kosiński (79), 4:1 - K. Kosiński (90).
  • Orzeł Kolno - MOSP Białystok 1:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Wołosik (26), 0:2 - Karol (27), 0:3 - Charkiewicz (55), 1: 3 - Sokołowski (80), 1:4 - Karol (84).
  • ŁKS 1926 Łomża - KS Michałowo 5:1 (0:2). Bramki: 1:0 - Michasiewicz (11), 2:0 - Kwaczreliszwili (38), 3:0 - Maćkowski (51), 4:0 - Maćkowski (63), 4:1 - Sadłowski (74), 5:1 - Szymański (83).
  • Ruch Wysokie Mazowieckie - Dąb Dąbrowa Białostocka 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 -Jackiewicz (10), 2:0 - Grochowski (20), 2:1 - Markiewicz (49), 3:1 - Grochowski (90).
  • KS Grabówka - Krypnianka Krypno 1:2 (1:0). Bramki dla Krypnianki: Charytonow (76), Stachurski (81-karny).
  • KS Śniadowo - Wissa Szczuczyn 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Tercjak (41-karny), 0:2 - Jastrzębski (69), 0:3 - Tupik (77).
  • Promień Mońki - KS Wasilków 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 -Stachelek (75), 1:1 - Dudziński (90).