Tomasz Bochenek
Chibueze Onwudi
Chibueze Onwudi Instagram
Chibueze Onwudi to 22-letni Nigeryjczyk, który dziś po raz pierwszy wystąpił w meczu polskiej IV ligi. Debiut w barwach Pcimianki miał udany - strzelił jedynego gola dla swojej drużyny.

Onwudi w klubie z Pcimia pojawił się zimą. Sporo czasu zajęło jednak załatwienie formalności związanych ze zgłoszeniem zawodnika do drużyny. Pcimianka musiała postarać się o certyfikat z Kenii, bo to właśnie w tym kraju grał ostatnio nigeryjski napastnik.

A grał w Kenyan Premier League - czyli w tamtejszej ekstraklasie. W zespole Thika United występował w sezonach 2016 i 2017, zdobywając w sumie 7 goli (dwa w ubiegłym roku) - taki bilans podaje przynajmniej strona www.worldfootball.com. Wcześniej Chibueze Onwudi był zawodnikiem... somalijskiego FC Heegan.

W Pcimiance nie jest jedynym Afrykaninem - występuje tu też Mouhamadou Sadio, Senegalczyk zadomowiony w Polsce.

Onwudi w dzisiejszym meczu z Beskidem Andrychów grał do 80 minuty. W II połowie zdobył głową gola na 1:0, wykorzystując podanie Mateusza Dąbrowy. Rywale wyrównali po ładnym strzale Filipa Kasińskiego.

Pcimianka - Beskid Andrychów 1:1 (0:0)Bramki: 1:0 Onwudi 60, 1:1 Kasiński 75.
Pcimianka: Migdał - Filipek, Silczuk, Sadio (25 Poniedziałek), Czapla - Onwudi (80 Olszanicki), Dąbrowa, Gładysz, Luberda - Ciećko, Banik.
Beskid: Felsch - Koim (90 Dybał), Kapera, Łożniak, Socała - Kasiński, Młynarczyk, Węglarz (80 Gondko), W. Stuglik, Moskała - Stróżak (70 Tylek).
Sędziował: Szymon Zamarlik (Oświęcim). Żółte kartki: Socała, Kasiński. Widzów: 250.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: IV liga. Pcimianka ma piłkarza, który w Afryce grał w ekstraklasie. Dziś w debiucie strzelił gola - Dziennik Polski