2 1 połowa

Górnik Zabrze

1

0 1 połowa

• Górnik od początku drugiej połowy zdominował rywali, dążąc do odrobienia strat z pierwszej części gry. W 58. minucie gola kontaktowego zdobył Łukasz Wolsztyński, a potem okazję na wyrównanie miał Igor Angulo. Jagiellonia zdobyła jednak trzeciego gola - Patryk Klimala wyłożył piłkę Jesusowi Imazowi, a Hiszpan nie miał problemów w wykończeniem akcji. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu - Jagiellonia wygrywa z Górnikiem Zabrze 3:1!

• Jagiellonia utrzymuje się przy piłce - gospodarze za moment będą świętować drugie zwycięstwo w tym sezonie.

• Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

• Klimala powalczył z Bochniewiczem, ale od bramki zacznie Chudy.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Łukasza Wolsztyńskiego pojawił się Piotr Krawczyk.

• Jesus Jimenez uderzał z kilkunastu metrów, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Faulował rywala Bartosz Kwiecień i został upomniany żółtą kartką.

• Znakomite prostopadłe podanie Matrasa w pole karne, Kamil Zapolnik spudłował jednak z bliska!

• Indywidualna akcja Kostala, faulem zatrzymał go Alasana Manneh.

• Uderzenie Kostala sprzed pola karnego, ale piłka poleciała w trybuny.

• Tomas Prikryl chciał dośrodkować z prawej strony, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Jagiellonii.

• 10.656 kibiców ogląda na żywo spotkanie w Białymstoku.

• Mateusz Matras łokciem trafił w głowę Kwietnia. Gracz Górnika z żółtą kartką.

• Gromką owacją pożegnany Jesus Imaz. Zastąpił go Bartosz Kwiecień.

• Sekulić trafił teraz do siatki, ale znajdował się na wyraźnym spalonym.

• Trzeci gol wyraźnie podłamał piłkarzy Górnika. Spokojniej grają natomiast gospodarze.

• Marcin Brosz natychmiast reaguje na tego gola. Zdejmuje z boiska Daniela Ściślaka, wprowadza Alasanę Manneha.

• Górnik przeważał, ale to Jagiellonia strzela gola! Patryk Klimala świetnie wypatrzył w polu karnym Jesusa Imaza, a Hiszpanowi zostało tylko dołożyć nogę i trafić do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!

• Bochniewicz chciał dograć piłkę do Wolsztyńskiego, ten nie zdołał jednak przejąć futbolówki.

• Boris Sekulić faulem zatrzymał Patryka Klimalę.

• Druga zmiana w Jagiellonii. Owacją żegnany Bartosz Bida, podobnie powitany Patryk Klimala.

• Górnik wciąż naciska na Jagiellonię. Sekulić wywalczył rzut rożny.

• Martin Kostal faulował Borisa Sekulicia i zarobił żółtą kartkę.

• Mogliśmy mieć remis! Nie wykorzystał jednak świetnego podania od kolegi Igor Angulo!

• Górnik naciskał od początku drugiej połowy i zdobył gola kontaktowego! Kolejne dośrodkowanie Erika Janży z lewej strony boiska, po interwencji Tarasa Romanczuka piłka dość szczęśliwie odbiła się od Łukasza Wolsztyńskiego i wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI!

• Naciska Górnik! Janża dośrodkował z lewej strony boiska, główkował Zapolnik, ale złapał piłkę Węglarz!

• Martin Kostal dośrodkował z lewej strony boiska. Piłka wybita na rzut rożny.

• Jimenez faulował Wójcickiego w walce o piłkę pod bramką Jagiellonii.

• Jimenez dośrodkował w pole karne z lewej strony, główkował Sekulić, ale Węglarz nie miał problemów ze złapaniem lekkiej piłki.

• Jesus Jimenez uderzył z dystansu, lecz piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Wiśniewski próbował dograć na prawą stronę do Zapolnika, podanie było jednak zbyt mocne.

• Janża próbował się urwać lewą stroną, lecz dobrze zatrzymał go Wójcicki.

• Pierwsze uderzenie Kamila Zapolnika sprzed pola karnego. Piłka przeszła obok słupka.

• Nie wrócił już na boisko David Kopacz. Na drugą połowę wyszedł Kamil Zapolnik.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Jagiellonia Białystok prowadzi do przerwy z Górnikiem Zabrze 2:0. Pierwszego gola gospodarze zdobyli już w piątej minucie, gdy dośrodkowanie Guilherme z rzutu wolnego wykorzystał Ivan Runje. Górnik miał okazję na wyrównanie, lecz Runje znakomicie zachował się też we własnym polu karnym, wybijając z linii bramkowej piłkę po główce Igora Angulo. W samej końcówce wynik podwyższył natomiast Bartosz Bida. Czy zabrzanie odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Jagiellonia zejdzie na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem! Świetnie z lewej strony dośrodkował Martin Pospisil, Zoran Arsenić zgrał piłkę do Ivana Runje, a jego uderzenie z bliska obronił Martin Chudy. Wobec dobitki Bartosza Bidy bramkarz był już jednak bezradny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! BARTOSZ BIDA!

• Ładna dwójkowa akcja Imaza i Bidy, będzie jeszcze rzut rożny dla Jagiellonii.

• Zbyt mocne zagranie Romanczuka w kierunku Bidy. Od bramki wznowi grę Chudy.

• Pięć minut dłużej potrwa pierwsza połowa. Nic dziwnego - przerw spowodowanych kontuzjami było sporo.

• Jesus Imaz bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, ale nie zdołał oddać strzału Bartosz Bida.

• Długie podanie do Bidy, Wiśniewski wybił piłkę na aut.

• Długo nie podnoszą się z boiska Zoran Arsenić oraz Paweł Bochniewicz. Mamy kolejną przerwę w grze.

• Ivan Runje ratuje Jagiellonię! Po dośrodkowaniu Janży z rzutu wolnego Damian Węglarz zderzył się z Zoranem Arseniciem i Pawłem Bochniewiczem, a Igor Angulo miał znakomitą szansę na gola! Hiszpan uderzył głową, lecz Ivan Runje wybił futbolówkę z linii bramkowej!

• Jagiellonia blisko drugiego gola! Fatalny błąd Pawła Bochniewicza, który za lekko zagrał do Martina Chudego, nie zdołał tego jednak wykorzystać Bartosz Bida!

• Mniej ciekawy fragment gry, dużo walki w środku pola. Faulował Wolsztyński.

• Świetna interwencja Zorana Arsenicia, który zatrzymał Wolsztyńskiego.

• Strzały Wójcickiego, Imaza oraz Bidy - pierwsi dwaj zostali zablokowani, uderzenie ostatniego wyłapał Chudy.

• Dobre dośrodkowanie Janży z rzutu wolnego, z bliska strzelał Bochniewicz, lecz znajdował się na spalonym.

• Ivan Runje nieprzepisowo zatrzymał Łukasza Wolsztyńskiego. Żółta kartka dla gracza Jagiellonii.

• Dynamiczne wejście Martina Pospisila, ale Czech niecelnie dogrywał do kolegi.

• Z dystansu strzelał Janża, lecz piłka przeszła wysoko nad bramką gospodarzy.

• Kolejne problemy zdrowotne w szeregach Jagiellonii... Leży Taras Romanczuk.

• Jesus Jimenez zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Łukasza Wolsztyńskiego. Ten przegrał pojedynek z Węglarzem, ale i tak był na spalonym.

• Po dośrodkowaniu Guilherme z lewej strony główkował Jesus Imaz. Złapał piłkę dobrze ustawiony Chudy.

• Jakub Wójcicki długo nie podnosi się z boiska. Mamy kolejną przerwę w grze.

• David Kopacz wszedł w nogi Jakuba Wójcickiego. Żółta kartka dla gracza Górnika. Powinien się cieszyć, że tylko żółta...

• Pierwsza akcja Kostala i uderzenie z dystansu, lecz spokojnie łapie piłkę Chudy.

• David Kopacz miał sporo miejsca na lewej stronie i zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale został zablokowany.

• Ognjen Mudrinski już poza boiskiem. Zastąpił go Martin Kostal.

• Ognjen Mudrinski nie podnosi się z boiska. Mamy przerwę w grze.

• Z dystansu próbował uderzać Boris Sekulić, zablokowali go jednak rywale.

• Janża znów podszedł do rzutu wolnego, lecz tym razem jego dośrodkowanie było zbyt mocne.

• Taras Romanczuk ostro potraktowany przez Mateusza Matrasa. Kapitan Jagiellonii potrzebuje pomocy medycznej.

• Erik Janża uderzył z rzutu wolnego, a Damian Węglarz miał spore problemy z interwencją. Bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę z rąk, będzie rzut rożny dla Górnika.

• Przemysław Wiśniewski przejął piłkę i ruszył na połowę rywala, ale faulował go Ognjen Mudrinski.

• Znakomity początek gospodarzy! Guilherme dośrodkował z rzutu wolnego, Ivan Runje zgubił rywala i strzałem głową pokonał Martina Chudego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! IVAN RUNJE!

• Stracił piłkę przed własną bramką Mateusz Matras, lecz Tomas Prikryl nie zdołał dograć do partnera.

• Piłka po raz pierwszy w polu karnym Górnika, ale jeden z graczy Jagiellonii złapany na spalonym.

• Indywidualna akcja Davida Kopacza omal nie przyniosła gola! W ostatniej chwili wybił piłkę Taras Romanczuk!

• Od środka zaczęła mecz Jagiellonia. Gospodarze w żółto-czerwonych strojach, Górnika na czarno.

• Zaczynamy!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Krzysztof Jakubik. Oba zespoły wychodzą właśnie na boisko!

• W zeszłym sezonie w meczach obu drużyn padło sporo bramek. W Zabrzu Jagiellonia wygrała 3:1, odrabiając straty z pierwszej połowy. W Białymstoku padł natomiast remis 2:2. W obu spotkaniach na listę strzelców wpisywał się Igor Angulo. Czy Hiszpan trafi również dziś?

• Początek sezonu w wykonaniu obu zespołów nie był zły, ale nie był też wybitny. Jagiellonia wygrała jeden mecz, ale też tylko raz zaznała goryczy porażki i ma na koncie pięć punktów. Górnik ma siedem "oczek" - dwa zwycięstwa, remis i porażkę.

• Tak prezentuje się pierwsza jedenastka Górnika:

• Oto podstawowy skład Jagiellonii:

• Czas na kolejny mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy! Jagiellonia Białystok zagra u siebie z Górnikiem Zabrze - początek spotkania o godzinie 20:00, na relację na żywo na łamch GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

1/3
przejdź do galerii

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anatol Chomicz

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze ONLINE 17.08.2019. Piłkarze Jagiellonii Białystok na własnym stadionie zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Żółto-czerwoni przed własną publicznością jeszcze nie zdobyli punktu. Czy zdołają pokonać przyjezdnych z Zabrza. Początek meczu w sobotę o godz. 20. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze ONLINE

Zarówno Jagiellonia jak i Górnik poniosły w tym sezonie po jednej porażce. Dla drużyny z Białegostoku przegrana była dość bolesna, bo poniesiona została w jednym do tej pory meczu na własnym boisku, a lepszy od "Jagi" okazał się beniaminek z Częstochowy. Nic więc dziwnego, że Jagiellonia bardzo chce zmazać tę plamę i w meczu z Górnikiem zapowiada walkę o zwycięstwo.

Styl gry prezentowany przez podopiecznych Ireneusza Mamrota nie jest najgorszy, ale bilans punktowy wypada poniżej oczekiwań. Z dwóch ostatnich wyjazdów - do Lubina i Gdańska - Jaga zdołała przywieźć dwa oczka. W stolicy Podlasia zdają sobie sprawę, że mogło być lepiej. O ile remis 1:1 na Pomorzu, terenie bardzo niewygodnym dla piłkarzy, trzeba przyjąć z szacunkiem, o tyle podział punktów (2:2) w konfrontacji z Zagłębiem pozostawił spory niedosyt.

Górnik jedyną w tym sezonie porażkę poniósł w pechowych okolicznościach w Krakowie. W meczu z Wisłą zabrzanie stracili gola w końcówce doliczonego czasu gry i na odrobienie strat zabrakło im już czasu.

Piłkarze Górnika do Białegostoku pojechali bez kontuzjowanego Adama Orn Arnarsona. Zabrzanie mają za to w swoich szeregach Igora Angulo. Hiszpan jest prawdziwą tajną bronią Marcina Brosza na Jagiellonię. Dość powiedzieć, że kapitan Górnika w pięciu meczach przeciwko Jadze strzelił siedem goli trafiając do siatki w każdym z tych spotkań.

Skuteczność jest w tym sezonie sporym problemem Górnika, który ma sytuacje, ale ich nie wykorzystuje. Zabranie w tym sezonie strzelają na razie nie więcej niż jedną bramkę w meczu, a Angulo również bardzo często pudłuje w znakomitych okazjach. Hiszpanowi zdobywanie goli przychodzi dużo trudniej niż rok czy dwa lata temu. Czy w pojedynku ze swoim ulubionym rywalem król strzelców poprzedniego sezonu powiększy swój dorobek?

Nie zagrają:

Jagiellonia Białystok: Stefan Scepović, Mile Savković.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Spotkanie Jagiellonii z Górnikiem pokaże TVP Sport, Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3. W TVP Sport mecz skomentują Hubert Bugaj i Andrzej Strejlau, a na antenie Canal+ Sport usłyszymy Tomasza Ćwiąkałę oraz Grzegorza Mielcarskiego. W internecie darmowy stream będzie dostępny na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.

20:00 Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze TRANSMISJA: TVP Sport, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3