Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Artur Sobiech zdobył dwie bramki dla Hannoveru
Artur Sobiech zdobył dwie bramki dla Hannoveru Matthias Schrader
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town pokonało na własnym obiekcie Barnsley 4:2. Bartosz Białkowski rozegrał pełne spotkanie w bramce Ipswich.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) - Birmingham bezbramkowo zremisowało na własnym stadionie z Cardiff. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Damien Perquis (Nottingham) – Nottingham Forest pokonało u siebie Burton 4:3. Damien Perquis całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Benfica) – Gol Jacka Magdzińskiego w angolskiej ekstraklasie. Benfica Luanda wygrała na wyjeździe z Recreativo da Caala 1:0.

Austria:

2. liga

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering wygrało na własnym obiekcie z LASK Linz 4:2. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol Łukasza Teodorczyka w debiucie w belgijskiej ekstraklasie. „Teo” zanotował również asystę przy pierwszym golu, a ostatecznie Anderlecht wygrał z KV Kortrijk aż 5:1. 25-letni napastnik rozegrał 66 minut.

Czarnogóra:

1. liga:

Marcin Garuch (FK Grbalj) – Debiut Marcina Garucha w czarnogórskiej ekstraklasie. Drużyna Polaka bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z FK Bokelj.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby zremisowało na wyjeździe z Midtjylland 3:3. Kamil Wilczek rozpoczął spotkanie na ławce, a na placu gry zameldował się w 68. minucie meczu. Po 4 kolejkach Brondby ma na swoim koncie 8 punktów.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen zremisowało na własnym obiekcie z PEC Zwolle 1:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Gol Piotra Parzyszka w meczu 1. kolejki holenderskiej drugiej ligi. De Graafschap wygrało 4:1 z Eindhoven, a polski napastnik wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Polski bramkarz zaliczył debiut w zespole De Graafschap w spotkaniu z Eindhoven.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard wygrała na własnym obiekcie z Achilles 29 2:1. Debiut w Fortunie zaliczył 19-letni Adrian Purzycki, którzy wszedł na plac gry w 90. minucie spotkania.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht zremisowało na wyjeździe z Helmond 2:2. 21-letni golkiper całe spotkanie spędził na ławce MVV.

Islandia:

1. liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) - W 14. kolejce islandzkiej ekstraklasy Olafsvik przegrało u siebie z Vestmannaeyjar 0:1. Tomasz Łuba rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Niemcy:

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Dwa gole Artura Sobiecha w meczu 1. kolejki niemieckiej drugiej ligi. Hannover wygrał na wyjeździe z Kaiserslautern 4:0, a polski napastnik wpisał się na listę strzelców dwukrotnie.

Pierwszy gol Sobiecha:

Drugi gol Sobiecha:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 73. minucie spotkania, zmieniając Moritza.

Tomasz Hołota (Arminia Bielefeld) – Debiut Tomasza Hołoty w barwach Arminii Bielefeld. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z Karlsruher SC. Były zawodnik Arminii rozegrał pełne 90 minut.

Adam Bodzek (Fortuna) – Gol Adama Bodzka w meczu Sandhausen – Fortuna Dusseldorf. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a 30-latek wpisał się na listę strzelców w 30. minucie meczu.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało u siebie ze Stromsgodset 1:0. Piotr Leciejewski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Łukasz Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym w ekipie Stromsgodset.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm wygrał u siebie z Anży Machaczkała 2:0. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut, otrzymał żółtą kartkę i zanotował asystę przy drugiej bramce dla swojego zespołu.

Słowacja:

2. liga:

Mateusz Góra (Partizan) – Debiut Mateusza Góry w Partizanie Bardejov. 18-latek rozegrał 69 minut w meczu z FK Haniska (4:0).

Szwecja:

Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Jonkopings Sodra) – Jonkopings wygrało na wyjeździe z Falkenbergs 5:0. Cibicki rozegrał 73 minuty i zanotował jedną asystę.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek pomiędzy Paks i Ferencvaros. Michał Nalepa rozegrał pełne spotkanie, w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Stuttgart (Marcin Kamiński) – Sankt Pauli (Waldemar Sobota)
FK Krasnodar (Artur Jędrzejczyk) – Terek Grozny
Slavia Praga – FC Zlin (Piotr Głowacki)
Qabala (Dawid Pietrzkiewicz) - Kapaz

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24