Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Arkadiusz Milik przeciwko Frosinone zanotował dwupak
Arkadiusz Milik przeciwko Frosinone zanotował dwupak East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, wygrał na własnym obiekcie z Crystal Palace 3:2.

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc mecz Bournemouth – Liverpool (0:4) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut Jana Bednarka w meczu Cardiff – Southampton (1:0).

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Millwall – Hull City (2:2). „Grosik” spędził na boisku 84 minuty.

Paweł Olkowski (Bolton) – 79 minut Pawła Olkowskiego w meczu Norwich – Bolton (3:2).

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe ze Stoke City 0:2. Bartosz Białkowski cały mecz spędził na ławce.

Mateusz Klich (Leeds United) – 90 minut i żółta kartka Mateusza Klicha w meczu Leeds United – QPR (2:1).

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek przebywał na placu gry przez 73 minuty.

Australia/Nowa Zelandia:

A League:

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – 90 minut w meczu Sydney FC – Wellington Phoenix (1:3).

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – 90 minut w meczu Zira - Karabach Agdam (0:6).

Belgia:

2. Liga:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 90 minut i żółta kartka Bartosza Kapustki w meczu KSV Roeselare – OH Leuven (3:1).

Bułgaria:

Parva Liga:

Jakub Świerczok (Łudogorec) – 62 minuty Jakuba Świerczoka w meczu Łudogorec – Slavia Sofia (2:0).

Jacek Góralski (Łudogorec) – Pełne 90 minut rozegrał Jacek Góralski.

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Gol Damiana Kądziora w meczu Zapresic – Dinamo Zagrzeb (0:2). Reprezentant Polski rozegrał 78 minut.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – 90 minut w meczu Gorica – Osijek (1:2).

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Vejle – Brondby IF (1:2).

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Paweł Kieszek mecz Mallorca – Malaga (1:2) spędził na ławce gości.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Heerenveen wygrało na wyjeździe z Willem II Tilburg 5:1. Filip Bednarek cały mecz spędził na ławce.

Karol Niemczycki (Breda) – Mecz N.A.C. Breda – Vitesse (2:1) spędził na ławce.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders) – Gol dla Harland & Wolff Welders w wygranym wyjazdowym meczu z Carrick Rangers (4:1).

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Gol dla PSNI w wyjazdowym meczu z Limavady United. PSNI wygrało 4:3.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Júbilo Iwata wygrało z drugoligowym Tokyo Verdy 2:0 w barażu o utrzymanie w japońskiej ekstraklasie. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce Jubilo, które dzięki zwycięstwu utrzymało się na poziomie J-League.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe derbowe starcie z Schalke 04 Gelsenkirchen. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut. W pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w derbach Bawarii. Bayern wygrał z Norymbergą 3:0, a „Lewy” rozegrał pełne 90 minut.

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut Marcina Kamińskiego w meczu Werder Brema – Fortuna Dusseldorf (3:1).

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – Całe spotkanie w barwach Fortuny rozegrał również Adam Bodzek.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – 90 minut w bramce stołecznych w wyjazdowym starciu z Magdeburgiem (1:1).

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – 90 minut w meczu Lokomotiw Moskwa – Orenburg (2:1).

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Orenburgiem.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Tomasz Nawotka (MFK Zemplin) – 90 minut Tomasza Nawotki w meczu Podbrezova – MFK Zemplin Michalovce (0:1).

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Dawid Kurminowski wszedł na boisko w 46. minucie. W 82. minucie Polak otrzymał żółty kartonik.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce MFK.

Patryk Małecki (Spartak Trnava) – Spartak wygrał u siebie z Trenczynem 3:1. Małecki cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu z liderującym Genclerbirligi (0:0).

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu Karpaty – Dynamo Kijów (0:4).

Włochy:

Serie A:

Arkadiusz Milik (Napoli) – Dwa gole Arkadiusza Milika w meczu Napoli – Frosinone (4:0). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut.

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol Piotra Zielińskiego, który również spędził na placu gry pełne 90 minut. Polak w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Bartosz Salamon (Frosinone) – Całe spotkanie z Napoli spędził na ławce.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na własnym obiekcie z Interem Mediolan 1:0.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Gol Mariusza Stępińskiego w meczu Parma – Chievo Werona (1:1). „Stępel” rozegrał całe spotkanie.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Cały mecz na ławce Chievo.

Krzysztof Piątek (Genoa) – Gol Krzysztofa Piątka w meczu Genoa – Spal (1:1). Polak z 11 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A sezonu 2018/19.

Michał Marcjanik (Empoli) – Empoli wygrało u siebie z Bolonią 2:1. Michał Marcjanik całe spotkanie przesiedział na ławce.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – 90 minut w bramce Bolonii.

Arkadiusz Reca (Atalanta) – Atalanta wygrała na wyjeździe z Udinese 3:1. Arkadiusz Reca całe spotkanie spędził na ławce.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Mecz Sassuolo – Fiorentina (3:3) obserwował z wysokości ławki rezerwowej.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Czerwona kartka (dwie żółte) w doliczonym czasie gry w meczu Lazio – Sampdoria Genua (2:2).

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – „Kownaś” wszedł na boisko w 65. minucie, a w doliczonym czasie gry zanotował asystę przy golu na 2:2 dla Sampdorii.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Hellas) – 90 minut w meczu Benevento – Hellas Verona (0:1).

Radosław Murawski (Palermo) – Palermo wygrało na wyjeździe z Padovą 3:1. Radosław Murawski wszedł na boisko w 83. minucie.

Przemysław Szymiński (Palermo) – 90 minut i żółta kartka Przemysława Szymińskiego w starciu z Padovą.

Tomasz Kupisz (Ascoli) – 90 minut w meczu Venezia – Ascoli (1:0).