Jakub Karolak: Przyjechaliśmy do Warszawy nieprzygotowani mentalnie

Dawid Foltyniewicz
PAP/Piotr Nowak
Zimny prysznic czekał na Śląsk w trzecim półfinale Energa Basket Ligi. Legia całkowicie zdominowała wrocławian i zasłużenie wygrała 78:55. – Przyjechaliśmy do Warszawy nieprzygotowani mentalnie, myśleliśmy, że mecz sam się wygra – stwierdził przed kamerami Polsatu Sport Jakub Karolak.

Śląsk jechał do Warszawy, mając względnie komfortową sytuację. Aktualni mistrzowie Polski wygrali dwa pierwsze mecze półfinału, co oznaczało, że do awansu potrzebują już tylko jednego zwycięstwa. W stolicy nie udało im się jednak zrealizować tego celu. Legia od pierwszej kwarty „usiadła” na WKS-ie i dominowała w każdym aspekcie gry.

– Myślę, że przyjechaliśmy na to spotkanie w ogóle nieprzygotowani mentalnie. Myśleliśmy, że skoro prowadzimy w serii 2-0, to mecz sam się wygra. Tymczasem Legia pokazała, że to jeszcze nie koniec i nie będzie z nimi tak łatwo – powiedział zawodnik Śląska Jakub Karolak w rozmowie z Polsatem Sport.

Po trzech półfinałach można wysnuć wniosek, że kto wygrywa wysoko pierwszą kwartę, ten potem cieszy się ze zwycięstwa. – Nie zawsze, bo są straty, które mimo wszystko można odrobić. Choć w przerwie powiedzieliśmy sobie, że jeszcze powalczymy, to początek trzeciej kwarty był w naszym wykonaniu bardzo słaby, tak jak cały mecz. Wtedy Legia miała już tak dużą przewagę, że nie mieliśmy szans, aby ją odrobić. Musimy zapomnieć o tym spotkaniu i zagrać w sobotę sto razy bardziej skoncentrowani – dodał Karolak.

W zupełnie innych nastrojach czwartkowe starcie kończyli zawodnicy Legii. – Nie udało nam się zrealizować naszego celu we Wrocławiu, natomiast znamy swoją siłę, wiemy, że gra się do trzech zwycięstw. Śląsk będzie musiał się mocno napracować, żeby wygrać z nami po raz trzeci. Tanio skóry nie sprzedamy – stwierdził Grzegorz Kulka.

Po trzech półfinałach Śląsk prowadzi w serii 2-1 (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw). Czwarte spotkanie zaplanowano na sobotę o godz. 20 w hali OSiR Bemowo. Transmisja na antenie Polsatu Sport.