Krzysztof Kowalski
Viktoria Pilzno wyeliminowała pogromcę Lecha Poznań i zagra w elitarnej Lidze Mistrzów. Czeską drużynę do piłkarskiego raju wprowadził Jan Kliment, który w zeszłym sezonie nie poradził sobie w PKO Ekstraklasie. Do fazy grupowej awansowały także Maccabi Hajfa oraz Benfica Lizbona, która w dwumeczu rozniosła Dynamo Kijów 5:0.

Viktoria Pilzno w pierwszym meczu rozegranym w Azerbejdżanie zremisowała z Karabachem Agdam 0:0. Rewanżowe spotkanie nie ułożyło się po myśli gospodarzy. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Ozdobić i mistrzowie Czech do szatni schodzili przegrywając 0:1.

Po przerwie wyrównał Jan Kopic, a bramkę na wagę awansu w 73. minucie zdobył zmiennik Jan Kliment. Były zawodnik "Białej Gwiazdy" przytomnie zachował się w polu karnym i z najbliższej odległości posłał piłkę między nogami bramkarza. 28-latek był określany mianem jednego z największych niewypałów minionego sezonu PKO Ekstraklasy, a słabiutka dyspozycja Klimenta przyczyniła się do spadku drużyny Jerzego Brzęczka.

BRAMKA JANA KLIMENTA:

Benfica już w pierwszym spotkaniu wykonała duży krok w stronę Ligi Mistrzów. W Łodzi na Stadionie im. Władysława Króla pokonała Dynamo Kijów 2:0. W rewanżu lizbończycy ponownie okazali się wyraźnie lepsi. Gole dla Benfiki - wszystkie w pierwszej połowie - strzelili: Nicolas Otamendi, Rafa Silva oraz David Neres. Tomasz Kędziora rozegrał cały mecz w defensywie ukraińskiej drużyny. Dynamo awansując do 4. rundy uzyskało prawo gry w Lidze Europy. Swoje mecze będzie rozgrywać na stadionie Cracovii.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w czwartek, 25 sierpnia o godzinie 18:00. Pierwsza kolejka została zaplanowana na 6 oraz 7 września. Areną finałowej rozgrywki będzie Ataturk Olympic Stadium w Stambule.

Wyniki rewanżów 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów:
wtorek, 23 sierpnia
Viktoria Pilzno - Karabach Agdam 2:1 (0:1); pierwszy mecz 0:0
Crvena Zvezda Belgrad - Maccabi Hajfa 2:2 (2:1); 2:3
Benfica Lizbona - Dynamo Kijów 3:0 (3:0); 2:0

źródło: własne / PAP

Podczas ostatniego meczu Lecha Poznań z luksemburskim Dudelange najwierniejsi fani Kolejorza zasiadający w Kotle wywiesili transparent, który podsumowywał nieudane transfery klubu przeprowadzone przez dyrektora sportowego Tomasza Rząsę w latach 2018-2022Zobacz listę największych niewypałów transferowych według kibiców --->

Lista wstydu Lecha Poznań. Ci piłkarze okazali się największ...