Jakub Maj
Jakub Maj
Pogoń Grodzisk TV/YouTube
Aktualnym liderem "Piłkarskich Orłów" na Mazowszu jest snajper Pogoni Grodzisk Mazowiecki - Jean Franco Sarmiento Campo. 25-latek jest w bardzo dobrej formie. W październiku zdobył już pięć bramek, natomiast to, co zasługuje na uznanie to fakt, że wszystkie jego gole zostały zdobyte tylko w dwóch meczach.

Na prowadzeniu zawodnik z III ligi

Jean Franco Sarmiento Campo to kolumbijski napastnik, który jest wychowankiem Tigres FC. Do Polski przeleciał w 2021 roku i od razu zadomowił się w naszym kraju. W swoim debiutanckim sezonie strzelił aż 10 goli w 16 meczach. Kolejna kampania była jeszcze lepsza - 11 bramek i trzy asysty. Sezon 2022/23 będzie najlepszym okresem w karierze Kolumbijczyka - w 11 spotkaniach napastnik zgromadził już 10 goli. Campo jest jednym z najważniejszych zawodników swojego zespołu.

1 października Pogoń Grodzisk Mazowiecki mierzyła się na wyjeździe z KS Błonianką Błonie w ramach rozgrywek III ligi. Gospodarze byli jedną z najgorszych ekip sezonu - ich niska pozycja w lidze mogła to potwierdzać. Plan Pogoni na ten mecz był prosty - zdobyć trzy punkty.

Mecz zaczął się jednak po myśli Błonianki, która wyszła na prowadzenie w 9. minucie. Na odpowiedź gościu musieliśmy czekać 15 minut. Jean Franco Sarmiento Campo wyrównał i przywrócił wiarę swojemu zespołowi. Tuż przed przerwą dorzucił jeszcze jedno trafienie, a Pogoń mogła cieszyć się jednobramkowym prowadzeniem przed zejściem do szatni. Dwie kolejne bramki autorstwa kolumbijskiego napastnika w 66. oraz 87. minucie sprawiły, że wygrana zdecydowanego faworyta była coraz bliżej. Ostatecznie ten szalony mecz skoczył się wynikiem 5:3, a Campo był autorem aż czterech goli.

Tydzień później 25-letni napastnik w meczu z Pelikanem Łowicz także zdobył bramkę wyrównującą, ale tym razem jego koledzy z bloku defensywnego nie pomogli - trzy punkty pojechały do Łowicza po porażce 1:2.

Współczynnik, który jest przypisany dla goli w III lidze to "1", dlatego napastnik ma pięć punktów w naszym rankingu.

Podium uzupełniają zawodnicy Ekstraklasy

Campo po piętach depczą Maurides z Radomiaka Radom oraz Josue z Legii Warszawa. Podopieczny Mariusza Lewandowskiego wskoczył na 2. miejsce w naszym rankingu po tym jak dał bardzo dobrą zmianę w meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław. Brazylijczyk wszedł na boisko w 46. minucie i strzelił dwie bramki w samej końcówce. Tym samym Radomiak dopisał bardzo cenne trzy punkty.

Josue znalazł się na 2. miejscu dzięki dwóm bramkom przeciwko Wiśle Płock - pierwsza została strzelona w meczu ligowym z rzutu karnego, natomiast druga w Pucharze Polski.

Dla goli w Ekstraklasie oraz Pucharze Polski jest przypinany współczynnik "2", dlatego obaj zawodnicy mają po cztery punkty w naszym plebiscycie.