Jens Gustafsson: Wszyscy poświęcili się dla tego zwycięstwa

Jakub Lisowski
Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Daniel Trzepacz/pogonsport.net
Opinie trenerów po meczu Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin (0:1). Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwo. Duża sprawa, gdy wygrywa się w ostatniej minucie – mówił szkoleniowiec Portowców Jens Gustafsson.

Jens Gustafsson, Pogoń
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwo. Duża sprawa, gdy wygrywa się w ostatniej minucie. Dumny jestem ze wszystkich piłkarzy. Wszyscy poświęcili się dosłownie w każdej sytuacji dla zespołu. Trochę cierpieliśmy, ale mamy nagrodę na koniec. Muszę przyznać, że Zagłębie jest świetną drużyną. Mecz był otwarty i mógł się potoczyć w dwie strony. I połowa dobra, ale Zagłębie niebezpieczne. II połowa nie była najlepsza, ale dobrze broniliśmy, chcieliśmy utrzymać zero do końca.

Rafał Kurzawa – mieliśmy pewne problemy w tygodniu. Pontus był chory, nie mógł zagrać więcej, Marcel podobnie. Rafał zgłosił kontuzję łydki przed meczem i nie zagrał. Zdecydowałem się na zmianę przed meczem, a nie już w trakcie.

Kamil Grosicki jest częścią drużyny, poświęca się dla końcowego wyniku. Nigdy nie miałem problemu z etyką pracy Kamila. On pracuje ciężko również w defensywie.

Szczęśliwe zwycięstwo – w II połowie Zagłębie miało więcej sytuacji, ale w przekroju całego to było zasłużone zwycięstwo. Lubin był groźny przez cały mecz.

Czyste konto – to też powód do dużej satysfakcji, ale już z Rakowem nasza defensywa spisywała się bardzo dobrze. Cały czas nad obroną pracujemy.

Waldemar Fornalik, Zagłębie
Bolesna porażka po bramce w doliczonym czasie gry, ale możemy być zadowoleni z wielu faz gry. Wynik kiepski, ale gra lepsza. Pogoń określony poziom, potencjał i też miała swoje okazje. Będziemy też mecz jeszcze analizować. Szkoda, że po trzech zwycięstwach nie było tego remisu.