Jest komplet uczestników Final Four. Znów najbardziej zacięty był mecz między THW Kiel a PSG

Nedim Remili (z piłką), który od przyszłego sezonu będzie graczem Łomży Vive Kielce, nie awansował z PSG do Final Four Ligi Mistrzów 2021/22. East News/Polska Press
Łomża Vive Kielce, Telekom Veszprem, Barca i THW Kiel - to uczestnicy Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych 2021/22. Turniej odbędzie się w dniach 18-19 czerwca w niemieckiej Kolonii, losowanie par półfinałowych 24 maja.

W środę Łomża Vive Kielce pokonało w Hali Legionów francuskie Montpellier Handball 30:22 i pewnie awansowało do Final4. W innym meczu rozegranym tego dnia, węgierski Telekom Veszprem przegrał na wyjeździe z duńskim Aalborg Handbold 35:37, ale do awansu wystarczyła mu przewaga z pierwszego spotkania.

W czwartek hiszpańska Barca po raz drugi pokonała niemiecki SG Flensburg-Handewitt i też jest już w najlepszej czwórce.

Najbardziej zacięty był ostatni mecz, w którym niemiecki THW Kiel mierzył się z francuskim Paris Saint-Germain Handball. W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi drużynami, rozegranym w Paryżu, padł remis 30:30. Rewanż lepiej rozpoczął PSG, który w 7 minucie wygrywał 4:1. Paryżanie prowadzili bardzo długo, kilończycy doprowadzili do remisu w 35 minucie (19:19), a na prowadzenie 21:20 wyszli trzy minuty później. W 42 minucie było już 24:21 dla THW, ale w 58, po golu Luca Steinsa, znów remis (31:31). Jednak kolejne dwie bramki zdobyli gospodarze, a goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, THW wygrało 33:32 i zagra w Final 4.

Najlepszym strzelcem PSG w rewanżowym był Nedim Remili (8/12), od przyszłego sezonu zawodnik Łomży Vive Kielce. Jedną bramkę z dwóch rzutów uzyskał inny przyszły gracz kieleckiego klubu, Benoit Kounkoud. Drugim snajperem gości był reprezentant Polski, Kamil Syprzak (6/7).

W ten sposób w Kolonii zagra dwóch zwycięzców ostatnich dwóch edycji Ligi Mistrzów (Barca 2021, THW Kiel 2020), zwycięzca z 2016 (Łomża Vive Kielce) oraz Telekom Veszprem, który nigdy tych rozgrywek nie wygrał.

W F4 zagrają trzy zespoły, które wcześniej rywalizowały w niezwykle mocnej grupie B (Łomża Vive Kielce - zwycięzca grupy, Barca i Telekom Veszprem) oraz jeden z grupy A (THW Kiel).

Pary półfinałowe wyłoni losowanie, które odbędzie się we wtorek, 24 maja o godzinie 11. Tego samego dnia o godzinie 19.15 Łomża Vive Kielce zagra w Płocku mecz, który zadecyduje o mistrzostwie Polski.

Wyniki rewanżowych meczów 1/4 Ligi Mistrzów

• Łomża Vive Kielce – Montpellier Handball 30:22 (15:8), pierwszy mecz 31:28, awans Łomży Vive Kielce.
  • Aalborg Handbold – Telekom Veszprem 37:35 (20:21), pierwszy mecz 29:36, awans Veszprem.
  • Barca – SG Flensburg-Handewitt 27:24 (10:10), pierwszy mecz 33:29, awans Barcy,
  • THW Kiel – Paris Saint-Germain Handball 33:32 (17:19), pierwszy mecz 30:30, awans THW Kiel.