Jest ostateczna diagnoza kontuzji Haukura Thrastarsona z Łomży Industrii Kielce

Paweł Kotwica, kielcehandball.pl
W 23 minucie meczu Pick Szeged - Łomża Industria Kielce Haukur Thrastarson zerwał więzadła krzyżowe prawego kolana. FOTO PERFECT SPORT Witold Bakalarz
Jest ostateczna diagnoza kontuzji Haukura Thrastarsona, piłkarza ręcznego Łomży Industrii Kielce, odniesionej podczas środowego, wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów z węgierskim Pickiem Szeged. Niestety, potwierdził się wynik pierwszego badania, przeprowadzonego jeszcze na Węgrzech - 21-letni Islandczyk zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze.

Haukur Thrastarson z Łomży Industrii Kielce zerwał więzadła krzyżowe kolana i czeka go kilka miesięcy przerwy

W 23 minucie meczu, wygranego przez kielczan 31:28, Haukur Thrastarson zrobił wyskok, a następnie spadł na boisko, a jego kolano nienaturalnie się wygięło. Zawodnik został sprowadzony z placu gry przez fizjoterapeutów. Pierwsze badania wskazywało na zerwanie więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Niestety, badanie przeprowadzone po powrocie do Kielc to potwierdziło.

W październiku 2020 roku, w swoim pierwszym sezonie w Kielcach, również podczas meczu Ligi Mistrzów "Haki" również zerwał więzadła krzyżowe, tyle, że w lewym kolanie. Wtedy pauzował przez równo rok.

- Badanie wykonane jeszcze w Segedynie po meczu pozbawiło nas wszelkich złudzeń. Haukur doznał zerwania więzadeł krzyżowych w prawej nodze. Będzie konieczna operacja rekonstrukcji - mówi Tomasz Mgłosiek, klubowy fizjoterapeuta Łomży Industrii Kielce dla internetowej strony kieleckiego klubu. - Widzę w tej sytuacji optymistyczne akcenty. Pierwszy to taki, że nie jest to znów to więzadło, które już było rekonstruowane. Również młody wiek działa na korzyść zawodnika. Przykre jest to, że to druga poważna kontuzja w ciągu dwóch lat. W tym sezonie „Haki” zaczął już grać tak, jak go pamiętamy sprzed pierwszego urazu. To najgorszy moment, bo odbudował formę

Poza Thrastarsonem, Cezarym Surgielem, Damianem Domagałą i Pawłem Paczkowskim, w hitowym meczu PGNiG Superligi z Orlenem Wisłą Płock (niedziela, 11 grudnia, godzina 18, Orlen Arena w Płocku) oraz w meczu Ligi Mistrzów z Celje Pivovarną Lasko w Kielcaach nie zagra także prawoskrzydłowy, Benoit Kounkoud. Francuz przez jakiś czas leczył uraz stawu skokowego, wrócił do gry na jeden mecz i znów został wpisany na listę kontuzjowanych. Też z urazem stopy, ale innego rodzaju.

- Podczas meczu zawodnik zgłosił ból. Okazało się, że jest to uraz rozcięgna podeszwowego. Wstrzyknięte zostało osocze, bo chcemy przyspieszyć regenerację - mówi Tomasz Mgłosiek.