Joao Amaral to prawdziwy magik. Zobacz bramkę z Cracovią! [WIDEO]

DW
Canal+ Sport
Choć Cracovia objęła jako pierwsza prowadzenie w meczu z Lechem Poznań, to do wyrównania doprowadził Joao Amaral. Lepiej wejść w rundę wiosenną od Portugalczyka chyba się nie dało. 30-latek pokazał kapitalną technikę przy trafieniu na 1:1. Zobacz!

W 19. minucie Cracovia była na dobrej drodze do sprawienia niespodzianki. Poznaniacy wybili piłkę przed pole karne, skąd na strzał bez przyjęcia zdecydował się Michał Rakoczy! Po drodze był rykoszet, który zmylił Filipa Bednarka i dzięki niemu gospodarze wyszli na prowadzenie.

Mur "Pasów" nie wytrzymał naporu "Kolejorza" i to już w 28. minucie. Mikael Ishak podał przed pole karne do Joao Amarala, który idealnie zabrał się z piłką w szesnastkę, po czym uderzył obok bezradnego Karola Niemczyckiego. Jeden zwód wystarczył, aby zmylić aż dwóch obrońców i doprowadzić do wyrównania. Zobacz to trafienie!

To było fantastyczne widowisko. Można było odnieść wrażenie, że "Kolejorz" zwolnił od 67. minuty przy dwubramkowym prowadzeniu i został za to ukarany. Jacek Zieliński miał nosa do zmian. Najpierw Jakub Myszor strzelił bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie gry punkt zapewnił wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Filip Balaj.