Juniorzy na boisku: 4. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT]

Patryk Dziczek strzelił pierwszego gola w Ekstraklasie
Patryk Dziczek strzelił pierwszego gola w Ekstraklasie Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Lotto Ekstraklasa. Nic się nie zmieniło - Sandecja Nowy Sącz i Wisła Płock dalej nie wystawiły juniora nawet na minutę. Pochwalić za to należy trenerów Górnika Zabrze czy Lecha Poznań, którzy konsekwentnie dają szansę młodym. Przedstawiamy raport za 4. kolejkę.

Występy juniorów w 4. kolejce Lotto Ekstraklasy

Legia Warszawa: Sebastian Szymański (rocznik 1999) – Wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Po godzinie gry został jednak zmieniony. Za niego na boisku pojawił się Michał Kucharczyk.

Cracovia: Kamil Pestka (1998) – Gra od dechy do dechy; czwarty mecz ligowy i czwarte 90 minut. Przeciwko Lechowi Poznań nie spisał się jednak najlepiej. Jeszcze dużo pracy przed nim, ale przynajmniej ma zaufanie u trenera Michała Probierza.

Lech Poznań: Robert Gumny (1998) – W poniedziałek przedłużył umowę do czerwca 2021 roku, zaś w niedzielę zaliczył kolejny, cały występ. W meczu z Cracovią był jednym z wyróżniających się na murawie.
Kamil Jóźwiak (1998) – Pojawił się na boisku w 73 minucie. Zdobył bramkę, pierwszą w tym sezonie Ekstraklasy, w 82 minucie. Bardzo trzeźwo zachował się pod polem karnym, bo kiedy upadł na murawę Maciej Makuszewski, to nie czekał na gwizdek sędziego, tylko precyzyjnie przymierzył.

Jagiellonia Białystok: Karol Świderski (1997) – W 78 minucie meczu z Sandecją Nowy Sącz zmienił Rafała Grzyba.

Górnik Zabrze: Mateusz Wieteska (1997) – Kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym – tym razem z Lechią Gdańsk. Nie będzie go jednak wspominać tak mile jak poprzednie. Po zagraniu ręką sędzia wskazał na jedenasty metr, a Marco Paixao wyrównał na 1:1. Obejrzał żółtą kartkę.
Szymon Żurkowski (1997) – Tak jak Wieteska zaliczył cały mecz. Dobrze wyglądał w środku pola.
Maciej Ambrosiewicz (1998) – Również zagrał 90 minut. Dostał kartkę.

Piast Gliwice: Patryk Dziczek (1998) – Zagrał całe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Strzelił w nim pierwszego gola w Ekstraklasie, uderzając technicznie zza szesnastki po piąstkowaniu bramkarza. Rozmowę po meczu z bohaterem Piasta możecie przeczytać w tym miejscu.
Denis Gojko (1998) – Wszedł w 67 minucie za Mateusza Maka. To jego drugi występ w tym sezonie.
Łukasz Krakowczyk (1998) – Pojawił się w 81 minucie (za Martina Bukatę). Zagrał po raz drugi w Ekstraklasie, a po raz pierwszy w tym sezonie.

Śląsk Wrocław: Adam Łyszczarz (1999) – Wszedł na samą końcówkę meczu z Piastem Gliwice. W 87 minucie zmienił bowiem Michała Chrapka.

Zagłębie Lubin: Filip Jagiełło (1997) – Przez 66 minuty biegał po boisku w meczu z Pogonią Szczecin. Szkoda, że nie wykorzystał okazji sam na sam z Łukaszem Załuską. Chyba za długo zastanawiał się nad strzałem. Zmienił go Jakub Tosik.

Pogoń Szczecin: Jakub Piotrowski (1997) – Dostał całą drugą połowę z Zagłębiem Lubin. Zmienił Tomasza Hołotę.
Marcin Listkowski (1998) – Tak jak w trzeciej kolejce zameldował się na boisku pod koniec drugiej połowy, a konkretnie w 81 minucie. Zmienił Kamila Drygasa.

Drużyny bez juniora w 4. kolejce:

Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Kraków, Wisła Płock.

Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2017/2018 są to zawodnicy urodzeni w 1997 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN

Materiał oryginalny: Juniorzy na boisku: 4. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT] - Gol24