Juniorzy na boisku: 9. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT]

Kamil Wojtkowski
Kamil Wojtkowski Andrzej Banas / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. W 9. kolejce szansę gry otrzymało jedenastu juniorów. Jeden z nich zdobył bramkę, drugi zaliczył asystę.

Występy juniorów w 9. kolejce Lotto Ekstraklasy

Górnik Zabrze – Maciej Ambrosiewicz (1998) – Tym razem całe spotkanie na prawej obronie przeciwko Śląskowi Wrocław.
Mateusz Wieteska (1997) – Również cały mecz. To jego bramka dała prowadzenie na 2:1. Za to i za dobrą grę w obronie trafił do naszej jedenastki kolejki.
Szymon Żurkowski (1997) – Tak jak koledzy, od pierwszej do ostatniej minuty. Dostał drugą żółtą kartkę w sezonie.

Jagiellonia Białystok – Karol Świderski (1997) – Wszedł w 89 spotkania z Lechią Gdańsk za Przemysława Frankowskiego.

Lech Poznań – Robert Gumny (1998) – Rozegrał cały mecz przeciwko Koronie Kielce. Otrzymał drugą żółtą kartkę w sezonie.

Piast Gliwice – Patryk Dziczek (1998) – Cały mecz przeciwko Wiśle Kraków. Obejrzał żółtą kartkę, a że była to czwarta w sezonie to na pewno nie zagra w trenerskim debiucie Waldemara Fornalika.

Pogoń Szczecin – Jakub Piotrowski (1997) – Wszedł na całą drugą połowę spotkania z Wisłą Płock (zmienił Tomasza Hołotę). Po raz drugi w sezonie otrzymał żółtą kartkę.
Marcin Listkowski (1998) – Pojawił się na murawie w 72 minucie kiedy zmienił Dawida Korta.

Wisła Płock – Konrad Michalak (1997) – Po raz drugi w wyjściowym składzie. W meczu z Pogonią Szczecin przebywał na boisku do 74 minuty. Wtedy to zmienił go Arkadiusz Reca, który ustalił wynik na 3:1.

Wisła Kraków – Kamil Wojtkowski (1998) – Dał dobrą zmianę w meczu z Piastem Gliwice. W 63 minucie zmienił Ze Manuela i zdążył asystować przy golu Carlitosa oraz oddać bardzo groźny strzał. Obejrzał też żółtą kartkę.

Zagłębie Lubin – Filip Jagiełlo (1997) – W meczu z Arką Gdynia dostał tylko kilka minut. Na boisku zameldował się bowiem w 86 minucie. Zmienił Filipa Starzyńskiego.

Drużyny bez juniora w 9. kolejce:

Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Cracovia, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Sandecja Nowy Sącz, Śląsk Wrocław.

Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2017/18:

1. Górnik Zabrze - 2150 punktów
2. Lech Poznań - 1260
3. Piast Gliwice - 1232
Cała tabela Pro Junior System - tutaj

Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2017/2018 są to zawodnicy urodzeni w 1997 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN

Materiał oryginalny: Juniorzy na boisku: 9. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT] - Gol24