Juniorzy Śląska Wrocław U19 pokonali rówieśników z Legii!

Jakub Guder
Jakub Guder
Juniorzy Śląska Wrocław (U19) pokonali na wyjeździe 2:1 swoich rówieśników z Legii Warszawa w VIII kolejce Centralnej Ligi Juniorów.

Wrocławianie od 20 min przegrywali 0:1. Chwilę później gospodarze mieli szansę, aby podwyższyć prowadzenie, po kilku podaniach stworzyli sytuację strzelecką z ostrego kąta, jednak dobrze zainterweniował Głogowski. Jeszcze przed przerwą piłkarze z Dolnego Śląska strzelili dwa gole. Najpierw wyrównał Jakub Jezierski, a bramkę na 2:1 zanotował Igor Posacki. W drugiej połowie Śląsk był stroną dominującą, gospodarze próbowali szukać okazji do wyrównania, ale wojskowi dobrze się bronili i ostatecznie do Wrocławia wracają z trzema punktami. Przed tym starciem drużyna z Warszawy była liderem CLJ-tki. Dla Śląska to dopiero trzecie zwycięstwo w 11. meczu w tym sezonie. Liderem są aktualnie młodzieżowcy Rakowa Częstochowa (17 punktów), przed Polonią Warszawa (16), Górnikiem Zabrze (16) i Legią (15). Wrocławianie zajmują 10. miejsce (11 punktów).

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 (Okusami 20 - Jezierski 30, Posacki 37).
Skład Śląska: Głogowski - Lipiński, Szczyrek, Posacki, Poliński, Wołczek (86. Sharabura), Maszkowski, Zawadzki, Jezierski (78. Wojtczak), Lutostański (90. Rozum), Matuszewski (63. Bednarczyk).