Juniorzy Vive Kielce mistrzami Polski! Tytuł zdobyli w Płocku

Juniorzy Vive Kielce zostali mistrzami Polski!
Juniorzy Vive Kielce zostali mistrzami Polski! Handball Polska
Juniorzy Vive Kielce zdobyli w sobotę mistrzostwo Polski juniorów, w finale turnieju rozgrywanego w Płocku pokonując Pałac Młodzieży Tarnów 32:26.

Vive Kielce - Pałac Młodzieży Tarnów 32:26 (10:13)
Vive: Poźniak, Biela - Przybylski, J. Pinda, Wiaderny 12 (2), Wasiak, Majchrzak, Wawrzyniak 2, Olczyk 4, Kotliński 7, Świt 1, Makuła, Yusuf 5, Grzybowski, Filipowicz 1, Lubczyński. Trenerzy: Aleksander Litowski, Dominik Żyła.

Pierwsza połowa finału nie była dobra w wykonaniu kielczan. Nie mogli sobie oni poradzić z dobrze zorganizowaną defensywą rywali, ich akcje były szarpane i mało zespołowe, nasi zawodnicy popełniali bardzo dużo błędów technicznych, przegrywali pojedynki z tarnowskim bramkarzem. Przez to cały czas na prowadzeniu była drużyna z Tarnowa, która do przerwy miała trzybramkową przewagę.

W drugiej części obraz gry całkowicie się zmienił. Wszystko zaczynało się od defensywy Żółto-Biało-Niebieskich, która była agresywniejsza i bardziej aktywna. Tym razem to gracze Pałacu Młodzieży gubili piłkę albo popełniali faule w ataku. Lepiej wyglądał też atak naszego zespołu, który był bardziej zorganizowany i kolektywny.

Bardzo dobrą zmianę dał Faruk Yusuf, który zdobywał gole po ładnych akcjach i przechwycił kilka piłek w obronie, umożliwiając kontrataki. W tej sytuacji doprowadzenie do remisu (15:15) zajęło naszej drużynie tylko osiem minut gry po przerwie, a wyjście na prowadzenie (17:16) kolejne dwie. W 44 minucie, po golu Yusufa i Mikołaja Kotlińskiego z kontry, Vive wygrywało 20:17, a minutę później po przechwycie Yusufa na środku boiska i kontrataku było 22:18.

Drużyna z Tarnowa próbowała obrony 3-3, ale nasi zawodnicy bez większych problemów sobie z nią radzili, kontrolując wynik. Jeszcze w 52 minucie zespół z Kielc prowadził 27:23, ale gdy w 57 minucie wygrywał 30:23, było wiadomo, że to naszym szczypiornistom przypadną złote medale.

Zawodnikom Vive przypadły cztery nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Szymon Wiaderny, za najlepszego bramkarza uznano Kornela Poźniaka, najlepszym środkowym rozgrywającym został Filip Wawrzyniak, a najlepszym prawym rozgrywającym Faruk Yusuf.

Brązowy medal zdobyła Wisła Płock, która w meczu o trzecie miejsce wygrała z Siódemką-Huras Legnica 33:32 (12:16). W piątkowym półfinale Vive wygrało z Wisłą aż 36:20.