Juventus o krok od mistrzostwa Włoch! Emocjonująca końcówka meczu we Florencji

msz
Juventus Turyn niemal na pewno zostanie mistrzem Włoch po raz piąty z rzędu! "Stara Dama" pokonała na wyjeździe Fiorentinę 2:1 i powiększyła przewagę nad Napoli do 12 punktów. Jedyni rywale w walce o tytuł swój mecz tej kolejki rozegrają jutro z Romą i jeśli stracą punkty, zespół z Turynu będzie mógł rozpocząć świętowanie. Nawet jeśli Napoli wygrałoby wszystkie swoje mecze, "Bianconerim" do tytułu wystarczy zdobycie jednego "oczka" w trzech ostatnich spotkaniach sezonu.

Aby zapewnić sobie mistrzostwo już po tej kolejce, Juventus musiał dzisiaj pokonać Fiorentinę i liczyć jutro na potknięcie Napoli w meczu z Romą. Choć wielu fanów "Starej Damy" wolałoby zapewne świętować zdobycie mistrzostwa najpierw na własnym stadionie, podopieczni Massimiliano Allegriego nie zamierzali jednak odkładać szans koronacji już teraz. Niedługo przed przerwą Mario Mandziukić wykorzystał podanie Paula Pogby i mocnym uderzeniem z pola karnego zdobył cennego gola.

W drugiej połowie Fiorentina dążyła do zmiany rezultatu i udało jej się tego dokonać w 81. minucie, za sprawą Nikoli Kalinicicia. radość gospodarzy nie trwałą długo, bo dwie minuty później prowadzenie "Starej Damie" przywrócił Alvaro Morata. W samej końcówce zwycięstwo Juventusowi uratował jeszcze Gianluigi Buffon, który obronił rzut karny wykonywany przez Kalinicia.

Materiał oryginalny: Juventus o krok od mistrzostwa Włoch! Emocjonująca końcówka meczu we Florencji - Gol24