Kajakarstwo górskie: Mistrz Europy poza podium [ZDJĘCIA]

Jacek Żukowski
Dariusz Popiela - mistrz Polski
Dariusz Popiela - mistrz Polski Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Na torze kajakowym Kolna w Krakowie odbyły się mistrzostwa Polski w slalomach im. Antoniego Kurcza. Stawiła się cała krajowa czołówka.

Poziom mistrzostw był niezwykle wysoki, o czym świadczy chociażby fakt, że Mateusz Polaczyk, startujący w K-1, który ostatnio zdobył mistrzostwo Europy, nie zajął nawet miejsca na podium! Po zmaganiach półfinałowych zajmował on dopiero szóstą pozycję w finale popłynął nieźle, ale wystarczyło to do poprawienia się zaledwie o dwie lokaty.
- Nie jestem maszyną - komentował po zawodach szczawniczanin, pływający w barwach Zawiszy Bydgoszcz. - Gratuluję kolegom. Po prostu popełniłem za dużo błędów. Czy tor był za trudny, nie, wręcz przeciwnie, łatwy. Klasą dla siebie był sądeczanin Dariusz Popiela, startujący w barwach Spójni Warszawa, który wygrał i zdobył swój szósty tytuł mistrza Polski.
- To najlepszy mój sezon w karierze – komentował zawodnik, który, niedawno świętował sukces w mistrzostwach Europy, był drugi.

Wśród kobiet w K-1 nie miała równych sobie Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego, która pewnie wygrała.

Wyniki, K-1 kobiet: 1. Natalia Pacierpnik (KKK) 93,07, 2. Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) 94,48, 3. Joanna Mędoń (Zawisza Bydgoszcz) 95,90.
K-1 mężczyzn: 1. Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa) 79,38, 2. Michał Pasiut (AZS AWF Kraków) 83,23, 3. Maciej Okręglak (Start) 85,19.
C-1 kobiet: 1. Aleksandra Stach (KKK) 113,33, 2. Ewa Hurkała (AZS AWF) 118,52, 3. Klaudia Zwolińska (Start) 130,67.
C-1 mężczyzn: 1. Grzegorz Hedwig (Start) 85,49, 2. Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków) 89,83, 3. Piotr Szczepański (KKK) 95,02.
C-2 mężczyzn: 1. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała (KKK) 99,45, 2. Michał Wiercioch, Grzegorz Majerczak (AZS) 101,22, 3. Adam Kozub, Przemysław Plewa (AZS) 117,79.

Więcej informacji o Cracovii

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Kajakarstwo górskie: Mistrz Europy poza podium [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska