Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pojadą nowym samochodem w pełnym cyklu WRC2

red/bill
Kajetanowicz i Szczepaniak w tym sezonie będą rywalizować Volkswagenem Polo GTI.
Kajetanowicz i Szczepaniak w tym sezonie będą rywalizować Volkswagenem Polo GTI. materiały prasowe Kajetana Kajetanowicza
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak przystąpią do rywalizacji w pełnym sezonie WRC2. Załogę LOTOS Rally Team czeka sporo nowych wyzwań i rajdów, ale także przesiadka do nowego samochodu klasy R5. W kalendarzu złożonym z siedmiu rajdów kierowca i jego pilot używać będą Volkswagena Polo GTI, modelu, który zadebiutował podczas październikowego Rajdu Katalonii.

Trzykrotny rajdowy mistrz Europy spędził ostatnie miesiące na przygotowaniach do nadchodzącego sezonu. Razem z zespołem LOTOS Rally Team pracował nad programem startów, który pozwoli na wykorzystanie doświadczeń zebranych w ubiegłym roku na trasach mistrzostw świata. Ustronianin przesiada się do innego auta i będzie walczyć w kategorii WRC2.

Dotychczasowe przesiadki do nowych rajdówek potwierdzały tylko, że "Kajto" bardzo szybko poznaje walory nowego samochodu, wygrywając aż w pięciu debiutach. Obsługą samochodu zajmie się profesjonalna austriacka firma BRR – Baumschlager Rallye & Racing, założona przez wielokrotnego mistrza kraju i uczestnika rund WRC, Raimunda Baumschlagera.

Rajdowe Mistrzostwa Świata to cykl oglądany przez blisko 850 milionów widzów na całym świecie, a liczba ta stale rośnie. W tegorocznym kalendarzu znalazło się 14 rund organizowanych na czterech kontynentach, z których dwie (Monte Carlo i Szwecja) zostały już rozegrane. Z pozostałych Kajetanowicz i spółka wybiorą siedem, w których rywalizować będą o punkty w WRC2. Zgodnie z regulaminem, w końcowej klasyfikacji kategorii pod uwagę bierze się sześć najlepszych wyników. Pierwszym startem duetu Kajetanowicz/Szczepaniak będzie marcowy Rajd Korsyki (28-31.03).

– Czy można marzyć? Trzeba. Czy warto wierzyć? Oczywiście. Czy wszystko się spełni? Tego nie wiem, ale jeśli do marzeń i wiary że się uda, dołożysz ciężką pracę, to masz większe szanse niż ci, którzy tego nie zrobią. Proste? Jeśli tak, to działaj! - tryskał energią Kajetanowicz. - Tak powiedziałem sobie wiele lat temu, a ten dzień jest wspaniałą nagrodą! Wielkie marzenia, wielkie wyzwanie, wielkie wsparcie i wielkie podziękowanie. Właśnie spełnia się mój sen, czyli pełny sezon w mistrzostwach świata. Wyzwanie rozpoczynamy od Rajdu Korsyki, zdecydowanie jednej z najtrudniejszych asfaltowych rund na świecie. Bardzo dziękuję za wsparcie, które niesie nam partner strategiczny, czyli Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience i Pirelli. Bez was byłyby tylko marzenia. Jestem wdzięczny zespołowi M-Sport Poland za ostatnie pięć wspaniałych lat i wspólne, wielkie sukcesy. Z całym zespołem LOTOS Rally Team postaramy się nie zawieść was, naszych fanów i wszystkich Polaków. Jak to zrobimy? Nieustająco będziemy marzyć, wierzyć i ciężko pracować – dodał trzykrotny mistrz Europy.

Przy okazji poniedziałkowej konferencji Kajetanowicz podpisał nowy, roczny kontrakt z LOTOSEM.

– Rajdy samochodowe są dla LOTOSU, producenta paliw i olejów silnikowych, naturalnym kierunkiem sponsoringowym. Cieszymy się, że to Kajetan Kajetanowicz będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym i wymagającym sporcie. To najpopularniejszy polski kierowca rajdowy, wielokrotny mistrz Polski oraz Europy. Po ubiegłorocznym, debiutanckim sezonie w WRC2 udowodnił, że jest gotowy na więcej. Wierzymy, że cenne doświadczenie zebrane podczas czterech rajdów zaprocentuje w tym roku i pozwoli zdobyć załodze LOTOS Rally Team miejsce na podium. Start w pełnym cyklu rajdów WRC2 to na pewno duże wyzwanie. Natomiast dobrze wiemy też, jak bardzo pracowity i zdeterminowany jest zarówno "Kajto", jak i cały jego zespół. To, że możemy go wspierać w tym kolejnym sezonie to dla nas wielki zaszczyt – podkreślił Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. ds. korporacyjnych.

Za informacją prasową

Kajetan Kajetanowicz nie goli głowy na rajdzie, a Maciej Szczepaniak lubi kebab

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24