Kamil Dankowski zagrał 90 minut w reprezentacji U20

Jakub Guder
Kamil Dankowski
Kamil Dankowski fot. Paweł Relikowski
Kamil Dankowski wrócił do reprezentacji Polski do lat 20. Danek zagrał w czwartek pełne 90 min w spotkaniu ze Szwajcarią w ramach Turnieju Czterech Narodów. Biało-czerwoni zremisowali 2:2.

Był to dla Dankowskiego pierwszy mecz od jesieni ubiegłego roku, kiedy to został usunięty dyscyplinarnie z reprezentacji. Postawił na niego nowy szkoleniowiec Maciej Stolarczyk, który do niedawna był asystentem Miłosza Stępińskiego, a teraz sam prowadzi drużynę.

Dankowski ze Szwajcarią zagrał na boku obrony, pełne 90 minut. Polacy prowadzili już 2:0, ale w ostatnich 20 minutach dali sobie strzelić dwa gole. Ten decydujący padł w samej końcówce.

Oprócz Dankowskiego w meczu wystąpiło jeszcze trzech zawodników z Dolnego Śląska: Damian Rasak (Miedź Legnica), Filip Jagiełło i Artur Siemaszko (obaj Zagłębie Lubin).

Kolejnym rywalem Polaków w Turnieju Czterech Narodów będą Niemcy. Mecz rozegrany zostanie 6 września w Świnoujściu (godz. 17).

Szwajcaria – Polska 2:2 (0:1)
Bramki:
Djibril Sow 78 k, Tobias Schattin 90 – Oskar Zawada 20, Konrad Michalak 62.

Szwajcaria: 1. Gregor Kobel – 2. Nicolas Stettler (85, 15. Tobias Schattin), 4. Silvan Hefti, 5. Sandro Lauber, 3. Linus Obexer – 7. Dereck Kutesa (68, 17. Neftali Manzambi), 8. Charles Pickel (78, 16. Maxime Dominguez), 6. Nicolas Haas, 10. Djibril Sow, 11. Joao Pedro Abreu – 9. Nicolas Hunziker (68, 18. Marko Dangubic).

Polska: 12. Damian Węglarz – 6. Robert Bartczak, 20. Jan Bednarek, 5. Mateusz Wieteska, 2. Kamil Dankowski – 11. Mateusz Wdowiak (62, 8. Rafał Makowski), 19. Filip Jagiełło (71, 14. Jakub Piotrowski), 16. Damian Rasak (61, 13. Bartosz Wolski), 10. Robert Janicki (46, 18. Konrad Michalak), 17. Oktawian Skrzecz (70, 3. Artur Siemaszko) – 9. Oskar Zawada (83, 15. Szymon Walczak).

Żółte kartki: Lauper, Obexer, Haas – Skrzecz, Bednarek, Makowski.
Sędziował: Claudio Gavillucci (Włochy).

za pzpn.pl

Materiał oryginalny: Kamil Dankowski zagrał 90 minut w reprezentacji U20 - Gazeta Wrocławska