Dorota Kułaga
Kamil Kuzera, drugi trener Korony, był zadowolony z postawy zespołu w meczu z Resovią. Fot. Korona Kielce
Korona Kielce pokonała Resovię 1:0 w meczu Fortuna 1 Ligi. Co po spotkaniu powiedział II trener Korony Kamil Kuzera?

Kamil Kuzera, II trener Korony Kielce: - Ogromne gratulacje dla zespołu. Jako jedyna drużyna w lidze, ostatnie sześć meczów graliśmy co trzy dni. Cieszy to, że w drużynie powstała jedność. Każdy na boisku pomaga sobie nawzajem. Byliśmy dziś drużyną lepszą. Przy odrobinie szczęścia w pierwszej połowie mogliśmy objąć prowadzenie. Po przerwie już nam się to udało i wygraliśmy - mówił po meczu Kamil Kuzera, drugi trener Korony, cytowany przez klubową stronę. Dodajmy, że trener Maciej Bartoszek obejrzał spotkanie z trybun z powodu czerwonej kartki otrzymanej w poprzedniej kolejce.

Radosław Mroczkowski, trener Resovii: - Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. Bardzo chcieliśmy tutaj osiągnąć jak najlepszy rezultat i przywieźć punkty. Nie mogę odmówić mojemu zespołowi ambicji i zaangażowania, jednak brakuje nam trochę jakości. Mamy takie fragmenty, w których gramy dobrze, ale Korona nas dzisiaj zdominowała. Dzielnie się broniliśmy i mieliśmy swoją sytuację, która jednak nie została zamieniona na gola. Szkoda, bo była by to forma nagrody za walkę i determinację. Mamy mało czasu, ponieważ w środę gramy kolejny mecz.